Nowy numer 23/2020 Archiwum
 • xoSx
  04.02.2020 16:53
  A czy jest gdzieś miejsce gdzie można wyrazić opinię przeciwną? Z całym szacunkiem dla Św. Jana Pawła II, nie wpisuje się on chociażby w definicję Doktora Kościoła, czyli osoby która "wniosła znaczący wkład w pogłębienie zrozumienia misterium Boga i wydatnie powiększyła bogactwo doświadczenia chrześcijańskiego."
  • halinkaa
   04.02.2020 18:40
   jak tak to może wyjaśnienie odnośnie takich kwestii - co kierowało papieżem, że za Jego pontyfikatu likwidowano w kościołach balaski i zaczęto wręczać komunię na stojaka, co było powodem znacznego poszerzenia przesłanek do stwierdzania nieważności małżeństwa, wprowadzono przecież nowelizacje przepisów bodajże w latach 99-2000, no i słynny dialog z judaizmem religią, która nie ma z zasady zwyczaju prowadzić dyskusji jak równy z równym z nie-żydami, ewentualne kontakty z ich strony są skierowane na inne cele, np. wydeptywanie sobie nieuzasadnionych korzyści z powodów quasi-religijnych czy podobnych, co się skrzętnie ukrywało prowadząc ów "dialog" itp. itd., co również z tego, że powstały napisane przez papieża encykliki bardzo piękne jak Laborem Exercens, skoro papież namaszczał polityków, którzy zburzyli prawne ramy do jakotakiego szanowania pracownika i przyczyniające się do nawrotu do dzikiego kapitalizmu woda na młyn koncernom i globalnym cwaniakom, utraty stabilności gospodarczej mniejszych krajów i ich lokalnych rynków, dzikich wałków na finansach publicznych, marginalizacji całych populacji do tej pory nie najgorzej funkcjonujących, i co to za duch zstąpił pod koniec XX wieku do nas nachodząc od strony Starej Europy w jakim to kitlu śp. ks Andrzej Kiersztyn to swojego czasu wyjaśniał bodajże
   doceń 2
 • Anonim (konto usunięte)
  04.02.2020 17:47
  A świeccy teolodzy ne mogą w tej sprawie postulować? ...
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama