Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • maria3333
  09.11.2019 14:21
  Trzeba patrzeć na skutek. Eliminacja realizmu MD Philippe'a jest złą wiadomością dla Europy, ponieważ to jedyny nurt odnowionego tomizmu, który z powodzeniem konfrontował się z filozofiami emancypacyjnymi i postmarksistowskimi. Nie ma innej racjonalnej drogi obalenia kłamstw liberalnych i lewicowych, jak ta wskazana przez dominikanina.
  Jest faktem, że ojciec Philippe był w posoborowym Kościele francuskim ostro i fałszywie atakowany za swoją ortodoksję, co ma odzwierciedlenie w wysuwanych pod adresem braci św Jana żądaniach Watykanu praktycznie przekreślających dorobek teologicznej i filozoficznej myśli założyciela ich zgromadzenia. Dokument soborowy Nostra aetate został zredagowany przez kanadyjskiego otwartego homoseksualistę, ale nikomu nie przychodzi do głowy odwoływać z tego powodu nauczania soboru o żydach.
  Co do oskarżeń, to zachowane głównie przez fanatycznych zwolenników reformy świadectwa pokrzywdzonych – prawdopodobnie czy rzekomo - kobiet zawierają bardzo schematyczne treści, nawet pod względem redakcji tekstu.
  Jest nieuczciwie wychodzić z podobnym oskarżeniem w wiele lat po śmierci podejrzanego o przestępstwo. To się po prostu nie mieści w standardach cywilizacyjnych prawa, żeby odmawiać komukolwiek prawa do obrony. Jeżeli nie można udowodnić winy zgodnie z metodologią sądowniczą i wszelkimi obowiązującymi w postępowaniu śledczym regułami, choć była na to szansa w przeszłości to lepiej nie dokonywać rozstrzygnięcia i pozostawić sprawę osądowi Bożemu. Żyjemy w epoce, w której wszystko podlega osądowi i opinii publicznej. Pozostawienie znaku zapytania, niewiadomej co do intencji jest jakby nie na miejscu. Gdzie nie mamy danych psychologizujemy i udajemy mądrych i wszechwiedzących.
  doceń 8
 • Andrzejjj
  09.11.2019 21:00
  Takie "odciecie sie" od zalozyciela pod naporem oskarzen ze strony "opinii publicznej" (nawet nie sprawdzono czy prawdziwej), to nie odwaga, ale malo
  doceń 2
 • Andrzejjj
  09.11.2019 21:03
  malo wyrafinowany konformizm. Tchorzostwo. Nie znam tej wspolnoty. Oskarzanemu nie dano jednak prawa do obrony. Pewnie sie nawrocil. W sumie z logika, ktora zostala wzgledem niego zastosowana moznaby zdyskwalifikowac sw. Augustyna.
  doceń 5
 • Andrzejjj
  09.11.2019 21:05
  Bolesne to jest, bo to "odcinanie sie" od osob duchownych czesto oskarzanych nieslusznie, jest po mysli wrogow Kosciola.
  doceń 5
 • TOMTOM
  11.11.2019 07:36
  Dziwne, że pierwsza myśl większości komentujących to, że oskarżenia mogą być niesłuszne. Pewnie dlatego w Polsce Kościół zawsze może liczyć, że wielu wiernych stanie po stronie kapłana, a nie jego ofiary.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL