Nowy numer 46/2019 Archiwum
 • Dremor_
  05.11.2019 09:45
  Dremor_
  No i tyle z narracji o "ataku na Kościół" i "profanacji". Chuligański wybryk lokalnych dzieciaków.
  doceń 36
  • gama
   05.11.2019 09:52
   Nie wiem, czy jesteś taki naiwny, czy takiego udajesz.
   Te "dzieciaki" wyrastają w określonej atmosferze, słyszą nagonkę na Kościół w mediach, szkole, internecie - i oto masz efekty.
   Nie sądzisz chyba, że przyszli do kościoła na Mszę, czy się pomodlić i akurat przy okazji mieli potrzebę się napić i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.
   doceń 23
   • Dremor_
    05.11.2019 10:05
    Dremor_
    No tak, wszystkiemu jak zwykle winne złe media, które nie chcą milczeć na temat skandali w Kościele ;) A co do pytania, to nie, nie przyszli się modlić, przyszli zrobić głupi wybryk, za który powinni odpowiedzieć. Ale robienie z tego "ataku na Kościół" jest narracją na wyrost.
    doceń 36
    0
   • gama
    05.11.2019 11:19
    Tak, media są winne tendencyjnemu przedstawianiu Kościoła, w mojej ocenie rozpalają antykościelne nastroje, a potem udają, że nie wiedzą o co chodzi. I nie chodzi tu o skandale w Kościele (co to według ciebie? - takie sformułowanie mające uciszyć ludzi Kościoła? Pedofile i homoseksualiści wśród księży krzywdzą również Kościół).
    Dlaczego wśród w mediach promowana jest informacja ksiądz = pedofil? Promowana jest pogarda dla ludzi Kościoła, którzy myślą i mówią inaczej niż jedyna słuszna linia poprawności politycznej
    doceń 13
    0
  • Zaba_na_Rowerze
   05.11.2019 15:36
   Zaba_na_Rowerze
   Może i ciebie napadną dzieci, skopią cie okradną i zakrwawionego zostawią za przystankiem autobusowym. Eh te dzieciaki takie psotne i zabawne.
   • Dremor_
    06.11.2019 20:04
    Dremor_
    Jak pogonię łebków, żeby mi nie sikali na płot, a jeden przy okazji mnie popchnie, to nie będę z tego robić sensacji na cały kraj, że mnie ktoś pobił.
    doceń 33
    0
 • Yanosh
  05.11.2019 10:35
  Oh to czytanie bez zrozumienia. W tekście nie ma mowy o ataku na Kościół - jest mowa o ataku na księdza i profanacji. Czy oddawanie moczu to nie profanacja, a picie alkoholu?
  doceń 25
  • Dremor_
   05.11.2019 10:42
   Dremor_
   Profanacja jest z art 196kk, a tu mamy czyn pasujący do art 115kk.
   doceń 19
   • CSOG
    05.11.2019 13:18
    czyn pasujący do art115kk.:) :) :) Potrafisz rozśmieszyć do łez :) :) :) Artykuł 115kk jest w Rozdziale XIV Objaśnienie wyrażeń ustawowych. Nie określa ustawowych znamion czynu zabronionego. :) :) :) Paragraf 21 tego artykułu objaśnia kiedy występek określony przepisem szczegółowym ma cechy "charakteru chuligańskiego". Tak bardzo mylisz prawnicze pojęcia, że naprawdę powinieneś dla własnego dobra powstrzymać się. Jednak chyba nie jesteś do tego zdolny. :) :) :) Brnij więc.
    Czyn pasujący do art. 115 ... :) No płaczę, ze śmiechu :)
    :) :) :)
    doceń 21
    0
  • CSOG
   05.11.2019 13:59
   YANOSH- Doceniam i rozumiem twoje intencje. Jednak nasze oburzenie nawet najbardziej święte nie może doprowadzać nas do skrajów absurdu. Zwracasz uwagę na spożywanie alkoholu. Nie można tego ustawowo zabronić bo ksiądz straciłby możliwość posługiwania się winem. Idzie zatem o formę i towarzyszące okoliczności. Zadaj sobie pytanie czy panienka udająca się do świątyni w tak krótkiej spódniczce, że kiedy przyklęka świeci gołymi pośladkami nie dopuszcza się profanacji i zgorszenia? W tym wypadku profanacji nie zamierzonej, podobnej w formie zachowania do przytaczanego innym miejscu wejścia w butach do meczetu. Ci godni pożałowania nieletni dopuścili się swojego uczynku w skrytości. Jednak ich reakcja na zwróconą im uwagę i załatwianie potrzeby fizjologicznej nie są już tak łatwe do obrony. Świadczą o arogancji i pewnym stopniu demoralizacji, jako procesu odchodzenia od obowiązujących w społeczeństwie wartości moralnych, a przejawiających się poprzez popełnienie czynu zabronionego, bo o braku świadomości mowy tu być nie może (chyba, że lekarze orzekną inaczej). I to jest godne ubolewania bardziej niż oburzenia, że jak to poetycko wyrażamy "zstępują na złą drogę".
   Nawet nieumyślne formy winy, lekkomyślność i niedbalstwo nie stanowią przypadków braku winy w ujęciu karnym. Opisany przypadek zbyt krótkiej spódniczki przemawia za niedbalstwem. Panna zapewne nie chce a nawet nie godzi się aby siać zgorszenie, ale na podstawie towarzyszących okoliczności co najmniej mogła i powinna przewidzieć, że tak może się zdarzyć że kogoś zgorszy. Podniesienie ręki na drugą, starszą od ciebie osobę, zwracającą ci uwagę na niewłaściwość twojego zachowania niedbalstwem już nie jest, przynajmniej w świetle rozumienia obowiązującego prawodawstwa.
   doceń 30
 • AWIK
  05.11.2019 11:12
  Ciekawa narracja - jeśli media nie milczą w sprawie ciemnych interesów śp. Adamowicza, to przyczyniają się do jego zabójstwa. Jeśli media nie milczą w sprawie ataku na księdza i profanacji kościoła to też źle. Napisz proszę Dremor_ w jaki sposób chciałbyś cenzurować media - nie ujawnianie faktów to też forma cenzury.
  doceń 30
 • janek32
  05.11.2019 11:48
  Czy to działa w dwie strony? Osoby o innej orientacji seksualnej są atakowane ponieważ napastnicy wyrastają w określonej atmosferze, ataki podsycają prawicowi politycy, prawicowe media i niestety część księży.
  doceń 36
  • saherb
   05.11.2019 13:23
   Pamiętaj, że zboczeń, mylnie nazywanych orientacjami, jest wiele i słusznie są potępiane. Orientacja jest jedna, reszta to dezorientacje. Tak więc albo potępiasz każdą, albo żadnej. Broniąc jednej (homoseksualizmu), powinieneś też bronić inne (pedofilia, zoofilia, kazirodztwo, nekrofiia itd.).
   doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL