Nowy numer 23/2020 Archiwum
 • Drem00r
  02.09.2019 20:20
  Drem00r
  Okrągły wywiad, z którego wynika, że niczego nie zrobiono. No, może poza opracowaniem wytycznych, co patrząc na ich treść jest bardziej powodem do wstydu, niż do dumy. Bo jak inaczej nazwać oficjalny dokument, w którym poucza się księży, żeby nie częstowali dzieci alkoholem i nie robili im zdjęć pod prysznicem?
  • Rachel6
   02.09.2019 22:44
   Trochę cierpliwości, biuro dopiero otwarto. Tak to jest, gdy opieramy całą wiedzę na jednym wywiadzie, bądź artykule. Tym bardziej, że media katolickie uciekają od tematyki jak od ognia. Robią tym większą szkodę, ponieważ ludzie bardzo mało wiedzą o działaniach. Znam osobę, która zgłosiła, od razu wprowadzono wszystko w ruch. Skorzystała z pomocy Zranieni w Kościele, otrzymując namiar na konkretną poradnię itp.
   • Drem00r
    02.09.2019 23:06
    Drem00r
    Biuro dopiero otwarto, ale Delegat więcej potrafi powiedzieć na temat tego w którym budynku biuro się mieści, niż o zakresie własnych kompetencji. Jak na razie Kościół nie potrafi precyzyjnie wskazać skali problemu i odpowiedzialności przełożonych. Co do znanej Ci osoby, to tylko się cieszyć, ja z kolei znam osobę, która po zgłoszeniu została jedynie zastraszona, zrobiona winnym próby uwodzenia księdza, a z ramienia kurii przesłuchiwał ksiądz, który sam zamieszany jest w skandal. Także jeszcze długa droga przed nami.
    doceń 0
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama