Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Alik
  11.07.2019 15:49
  Deus vult!
  doceń 2
 • Hzrzvii
  11.07.2019 16:25
  Jeszcze w latach pięćdziesiątych ub.stulecia mała Holandia wysyłała wielu misjonarzy. Dziś stała się terenem misyjnym. Efekt Nowej Wiosny Kościoła.
  doceń 3
 • A. Kupiec
  13.07.2019 12:36
  Jeżeli nie ma wiernych to kto ma te kościoły utrzymywać może państwo? a z jakiego powodu. Za dwadzieścia lat i w Polsce stanie się przed tym samym problemem w tej chwili jest bardzo wielkie zagęszczenie świątyń a dla państwa będzie coraz trudniej wydawać na to pieniądze. Po za tym znając chciwość niektórych proboszczów jak będą kuszeni przez deweloperów dla mamony oddadzą te atrakcyjne grunty pod budowę jakiś hoteli albo supermarketów. Kościół jest tam gdzie gromadzą się wierni, pusty budynek jest tylko immobilia. Sentymenty na nic.
  • Obserwator
   19.07.2019 10:31
   Dlaczego kłamiesz?
   - "Dla państwa będzie coraz trudniej wydawać na to pieniądze" - skąd wniosek, że państwo wydaje na kościoły pieniądze?
   - "Znając chciwość niektórych proboszczów" - nazwiska prosimy, konkrety jakieś, bo na razie to zwykłe pomówienie
   - "Dla mamony oddadzą te atrakcyjne grunty" - nie sądzisz, że sprzedaż kościoła to jednak sprawa co najmniej diecezjalna, a nie wymysł proboszcza, który może zrealizować bez konsultacji z kimkolwiek?
   - "Kościół jest tam gdzie gromadzą się wierni" - nie do końca, nie jesteśmy protestantami i mamy Najświętszy Sakrament - nawet w opuszczonym kościele jest On przechowywany, dlatego sakralność świątyni katolickiej jest znacząco większa, niż w przypadku świątyni protestanckiej. i nie ma to nic wspólnego z sentymentami.
   doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL