Nowy numer 29/2019 Archiwum
 • EwaKata
  11.07.2019 12:39
  EwaKata
  Bardzo trafne i obrazowo przedstawione: " Jeśli ktoś w Kościele upada, widać wyraźnie, dlaczego się to dzieje: bo odpadł od skały. Wtedy problem ma on i ci, którzy przywiązali się do niego zamiast do skały. Sama skała jednak stoi i wystarczy do niej wrócić, żeby przetrwać każdy sztorm."
  doceń 23
 • seitz
  11.07.2019 15:39
  Dobrze napisane. Wystarczyło zająć się swoją robotą czyli wyrabianiem mebli. Może tak jest gdy stawia się na dykte i sklejkę zamiast drewno w kwestii moralności. Przecież lekarz przysięgał pomagać ludziom więc jak może się zgadzać na zabicie dziecka.
  doceń 7
 • gan
  11.07.2019 16:01
  gan
  Skałą jest Chrystus. Urząd Namiestnika Chrystusowego sam w sobie również - z tym się zgadzam ale czy na pewno sama osoba biskupa Rzymu? Przypuśćmy hipotetycznie, że sprawujący urząd papieski biskup zaczyna głosić herezje. Z pewnym wyprzedzeniem otoczył się niewierzącymi kardynałami oraz - z dalszej perspektywy - milczącymi i zalęknionymi o swoje posady innymi purpuratami. Z perspektywy Bożej zapewne ów uzurpator nie jest już następcą Apostoła Piotra, gdyż zaciągnął ekskomunikę z mocy prawa. Nie ma jednak nikogo, kto ma realną moc sprawczą by to ogłosić.. Sedewakantyzm jest niebezpieczny, bo uderza w widzialną tu na Ziemi skałę - papieża, ale jak to rozstrzygnąć w takiej czysto hipotetycznej sytuacji, jaką przedstawiłem powyżej? Normalnie obowiązywała zasada Roma locuta, causa finita lecz, gdyby Rzym milczał lub wygłaszał tezy niezgodne z Objawieniem i Tradycją? Kto nam - maluczkim - o tym powie? Módlmy się za papieża, kardynałów, biskupów i kapłanów by byli prawdziwymi pasterzami, a nie wilkami w owczej skórze i rzeczywiście prowadzili lud Boży do zbawienia, a nie na zatracenie, bo co nam po kole młyńskim, który oni powinni sobie uwiesić u szyi jeśli sami zostaniemy pożarci.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji