Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Gość
    25.06.2019 07:37
    Sól utraciła smak...
    doceń 3
  • Alexy Neudorf
    25.06.2019 07:48
    Jeżeli katolicyzm zostanie dalej na poziomie swego rozwoju z okresu średniowiecza nie ma szansy na uczestnictwo w rechrystianizacji świata bo ten świat nie będzie czekał aż ci wczorajsi się dołączą. Sprawę antykoncepcji kościół przespał totalnie już dziś nikt nie bierze poważnie encykliki HUMANAE VITAE nad którą tak gorliwie pracował kard Wojtyła a która nawet w Polsce katolickiej nie ma praktycznie zastosowania. Wykluczanie ze wspólnoty kościelnej LGBT, związków jednopłciowych też nie ma przyszłości. Traktowanie większości, jaką stanowią kobiety, jak za czasów niewolnictwa będzie temu kościołowi w przyszłości jeszcze więcej szkodzić to samo dotyczy celibatu którego nie można znieść ale którego duża część kleru ignoruje. Nie chrześcijaństwo traci na wiarygodności ale tylko jedynie kierunek katolicki bo inne religie chrześcijańskie są nie tylko bardziej wiarygodne ale też przyciągają młodych a do tych należy przyszłość.
    • Tomaszl
      25.06.2019 10:58
      I tutaj się nie zgodzę. Bo w moim przekonaniu problemem Kościoła jest podążanie za światem. Zbyt dużo tzw. światowości, a zbyt mało duchowości, zbyt dużo emocji, a zbyt mało poznania rozumem powoduje, że dziś droga którą proponuje Kościół jest tylko jedną z dróg w dążeniu do szczęśliwego ziemskiego życia.
      Dziś zapomina się niestety tez w Kościele, że nasze życie doczesne jest bardzo krótkie, zapomina się o celu, czyli świętości.
      A to daje efekty pustoszejących kościołów, braku wyrazistości i jednoznaczności postaw w tym politycznych.
      Natomiast w jednym masz racje, Kościół w tej swej emocjonalnej światowości przegrywa z nowymi, emocjonalnymi ruchami chrześcijańskimi, w których wiara to jedynie emocja czy wzruszenie tłumu.
      doceń 3
    • gość777
      25.06.2019 16:24
      Nie można włączyć do Kościoła środowiska LGTB bo to byłoby w porównaniu do pasterza który dobrowolnie zaprasza wilka do stada owiec.Wrogowie chrześcijaństwa, to jest LGTB!
      • Tomaszl
        26.06.2019 08:22
        Zapewne wg wielu tymi wrogami są katolicy mający problemy ze swoją tożsamością płciową. Może jedna uznać, że ludzie ze środowisk LGBT są naszymi bliźnimi?
        doceń 2
        0
  • Maryja!
    25.06.2019 15:31
    Kościół broni doktryny gdyż jest ponadczasowa. Nic z nauki Chrystusa się nie przedawnia, ponieważ jest oparte na prawdzie Logosu. Oświecenie umysłów autorów Pisma Świętego przez Ducha Świętego wskazuje na budowę wspólnoty Kościoła opartej na jedności w wierze, a nie na dialogu ze światem. Poganstwo jest głośne ponieważ ma pieniądze, a zło budzi poklask ponieważ jest medialne. Media natomiast mogą głosić albo prawdę i dobro albo kłamstwo i zło. Wybór prawdy i Logosu będzie się wiązał z obroną wiecznych słów Chrystusa. Gdyż Kościół przyciąga nie masy tylko wierzących współpracujących z łaską. Kto nie umie z nią współpracować pozostaje z dala od Kościoła.
    • Tomaszl
      26.06.2019 08:23
      Re definiowanie Kościoła Katolickiego do Kościoła dla jakiś wybrańców jednak przeraża.
      • gość777
        26.06.2019 16:27
        "Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych"Mt 22, 14.Tak, KK jest dla wybrańców, sam Pan tak powiedział.
        doceń 0
        0
  • Maryja!
    26.06.2019 12:59
    Można chodzić do Kościoła a jednocześnie nie korzystać z Sakramentów i jest się poza Kościołem. To dotyczy tych którzy mogą ale nie przyjmują. Kościół jest dla wybranych, ponieważ jest wyraźnie napisane że wielu jest powołanych ale niewielu wybranych. Wybór polega na tym że jest to wybór ludzi na ile chcą uczestniczyć w Eucharystii. Nie ma jednak takiego terminu wierzący niepraktykujacy gdyż tylko regularne przyjmowanie Eucharystii i spowiedź wcześniejsza pozwalają się ustrzec grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jakub Jałowiczor

Jakub Jałowiczor DODANE 24.06.2019 AKTUALIZACJA 11.09.2019

Po co komu chadecja?

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora

Zobacz także