Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Bodo Altmann
    18.06.2019 07:37
    Do wojny z Irakiem doszło na podstawie sfałszowanych dowodów o posiadaniu przez Irak broni chemicznej. O dziwo do dzisiaj jej nie znaleziono za to zniszczono cały kraj. Polska może znowu u boku USA walczyć o porządek w Iranie jako jedyny ślepo wierzący sojusznik.
    • Gość
      18.06.2019 12:30
      A tych stu kilkudziesięciu ludzi to był udział Polski w wojnie ? I to nie pokój miłujący Saddam okupował był wcześniej Kuwejt i ostrzeliwał Izrael rakietami z trującym gazem?
      doceń 10
  • czytam
    18.06.2019 08:51
    brakuje informacji ze załogę statku uratowali Irańczycy
    • Gość
      18.06.2019 12:30
      I cóż z tego?
      • jazmig
        18.06.2019 20:03
        jazmig
        To z tego, że obecność kutra irańskiego przy burcie uszkodzonego statku miała inny charakter, niż próbują nam wmówić jankesi. Zresztą wstrzemięźliwość innych krajów zachodnich NATO w ocenie tego, kto zaatakował te statki, sugeruje, iż zachodnie rządy nie wierzą w winę Iranu.
        doceń 1
        0
  • podajnik
    18.06.2019 11:10
    Powtórzę coś co kiedyś już napisałem. Czy USA zabrały kiedykolwiek komukolwiek ropę naftową.
    Taki myślenie to niemiecka Stanofobia czyli antyamerykanska niechęć.
    Gdyby Stany Zjednoczone chciały kraść ropę to robiłyby, a nie wychodziły z krajów po interwencji. Ale Stany to nie Rosja. Nigdy niczego nie ukradły.
    Nie każdy wie, że Zatokę Perską z Oceanem łączy mała, wąska, płytka, skalista cieśnina Ormuz przez, którą przepływa 40% ropy z Iraku, Iranu, Arabi, Kuwejtu, Bahrajnu, Kataru, Emiratów.
    Pokój w każdym z tych krajów gwarantuje swobodny przepływ ropy przez cieśninę Ormuz i co za tym idzie gwarantuje niższą cenę ropy oraz stabilną gospodarkę na całym świecie.
    USA walczy o demokrację w tych krajach właśnie dla pokoju i dla niskiej ceny ropy dla dobra swojego i przy okazji reszty świata. Nie po to by zajmować nowe terytoria czy kraść ropę jak mówi rosyjska propaganda.
    doceń 15
  • Maryja!
    18.06.2019 16:02
    Iran może oslabiac bezpieczeństwo w regionie ponieważ wszyscy jego sąsiedzi są jednocześnie rywalami. Stąd w interesie Teheranu jest konflikt zastępczy z Saudami czy Izraelem. Na pewno Iran uważa siebie za lidera sprawy muzułmańskiej mimo sojuszniczych relacji z Syria i Hezbollahem. Atak w Ciesninie Hormuz można odczytywać dwojako. Jako prowokację ze strony organizacji terrorystycznych albo bezpośrednią prowokację ze strony Iranu w celu wywołania napięcia w regionie. Gdyby tak było to mogłoby być podyktowane osłabieniem pozycji Teheranu przez ponowne wprowadzenie sankcji przez USA. Nie musi jednak oznaczać konfliktu zbrojnego w sytuacji częściowej izolacji w odpowiedzi UE na osłabienie reżimu JCPOA. Konflikt jest w tej chwili po stronie USA. To USA powinny sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcą wejść w relacje konfliktowe z Iranem mimo niewystarczającej liczby danych i przesłanek niezbędnych do interwencji.
    • jazmig
      18.06.2019 20:07
      jazmig
      Nieprawda, Iran nie jest skonfliktowany np. z Syrią i Irakiem oraz Libanem. Wrogami Iranu są bogate państwa sunnickie, takie jak KSA, Katar, ZEA i inne.
      doceń 1
  • jazmig
    18.06.2019 20:00
    jazmig
    Załoga japońskiego tankowca twierdzi, że wybuch spowodował jakiś lecący przedmiot. Chodzi zapewne o rakietę, albo drona. Tak więc mina odpada, tym bardziej, że właściciel tankowca twierdzi, że taka mina nie byłaby zdolna do takiego uszkodzenia burty, aby doszło do wycieku ładunku i i jego pożaru.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama