Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • AWIK
    15.07.2019 12:07
    Tak więc, wspierajmy naszych lokalnych producentów, póki jeszcze są, a nie dajmy zarabiać IKE'om, Biedronkom, LIDLom - oni bez skrupułów zrobią zaraz to samo, a my nie będziemy wyboru bo skutecznie niszczą polską konkurencję.
    doceń 17
    • podaj nick
      15.07.2019 12:23
      apel spóźniony o 20 lat we Francji nie ma ani jednego nie-Francuskiego marketu, kto nie rozumie, że sytuacja w Polsce z marketami jest nienormalna to ło matko nie wiem czy powinien mieć prawa wyborcze
      doceń 6
  • wujek_Olek
    15.07.2019 13:20
    wujek_Olek
    Jest stanowcza różnica miedzy europejską kulturą kontynentalną (ius naturale, prawem naturalnym) a anglosaską "kulturą" śmierci (common law, prawo powszechne). Dla kontynentalnych Europejczyków jak i Żydów jest sie człowiekiem od poczęcia, tak głoszą Psalmy Starego Testamentu, przejęło to prawo rzymskie. Dla Anglosasów człowiekiem jest tylko ten borne alive (żywo urodzony), znaczy do porodu i w jego trakcie można dziecko zabić, bo to nie jest człowiek. Upadek Europy jest rodem z protestancko anglosaskiej wyspy, common law, Hume, Malthus, Hobbes, Darwin, Galton na to dowodem ...
    doceń 7
  • fotelowy katolik
    15.07.2019 16:07
    Bojkot konsumencki w takich przypadkach ma również pozytywny skutek na samych odbiorców. Im mniej tych treści człowiek przyjmuje w ciągu dnia, tym jest zdrowszy,spokojniejszy. Znam to z autopsji. Taki paradoks, ale kiedy człowiek w telewizji obejrzy tylko film dokumentalny na TV Trwam, a tak tv wyłącza, kiedy czyta tylko Gościa Niedzielnego, słucha radia Em, a omija szerokim łukiem wszystkie te ogólnodostępne chore treści, to czuje się spokojniejszy. Polecam każdemu :-)
    doceń 11
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także