Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • św Eufenia
  29.04.2019 13:23
  Nigdy nie korzystam z zakupów w niedzielę wiec w żaden sposób nie odczuwam zamkniętych sklepów zresztą jeden dzień bez zakupów każdy wytrzyma.
  doceń 7
 • Bezimienny
  29.04.2019 14:01
  Bezimienny
  Wzrost turystyki weekendowej dla tych, którzy wyjeżdżali od lat widoczny jest gołym okiem. W górach tłumy. Ale nie narzekam: niech ludzie lepiej tak spędzają czas niżby mieli kisić się w domach i nie doświadczać piękna. Myślę zresztą, że swoja rolę odegrało tu przede wszystkim 500+ Dawniej rodzin z dziećmi nie było wiele. Teraz całkiem sporo.
  • tomaszl
   29.04.2019 20:24
   Ale tym co w wolny weekend wypoczywają towarzyszą rzesze pracujących, także w niedziele. No chyba że jak ktoś jedzie w góry, to nie idzie w niedzielę do restauracji, nie korzysta z usług transportu zbiorowego czy też nie kupuje np. jedzenia czy picia na stacjach benzynowych.
   Coś jest nie do końca mądrze z tym zakazem pracy jedynie w handlu w niedzielę i brakiem takiego zakazu w innych branżach.
   • gosc
    30.04.2019 11:35
    Naprawdę da się pojechać w góry zatankowanym wcześniej samochodem z prowiantem, nawet bigos w termosie można na szczyt wtarmosić. Codzienna konsumpcja nie musi być szczytem naszego szczęścia.
    doceń 1
    0
   • tomaszl
    03.05.2019 22:08
    Widzisz, ode mnie w góry nie da się dojechać na jednym baku. A kanapki, bigos etc. przestałem ze sobą zabierać lata temu i chwalę sobie możliwość wypicia kawy czy zjedzenia obiadu w drodze. Tyle, że dziś stacje benzynowe to też takie mini sklepy do obchodzenia zakazu handlu.
    Obecny zakaz pracy w handlu w niedziele jest niestety hipokryzją. To trzeba zrobić mądrze, a nie ideologicznie.
    ps. jestem zwolennikiem ustawowego zakazu handlu w niedzielę, ale nie w obecnym wykonaniu.
    doceń 0
    0
 • gosc
  29.04.2019 14:52
  Żabka uporczywie łamie zakaz handlu w idiotyczny sposób tłumacząc się byciem "placówką pocztową" - choć ani jeden klient w ani jednej żabce nie nadał nigdy ani jednego listu. Pic na wodę taka ustawa, skoro może ją obejść sklep "na każdym rogu" i państwo kompletnie nic z tym nie robi.
  • TomaszL
   29.04.2019 15:37
   Ale zapewne znajdą się tacy co w Żabce nadali i odebrali paczki. Notabene z Poczty Polskiej
   • Podaj nick
    03.05.2019 11:29
    jak również w milionie innych punktów które nie robią sobie z tego powodu do łamania ustawy. Nota bene - placówki Poczty Polskiej, z tego co wiem, są w niedziele zamknięte.
    doceń 0
    0
   • Podaj nick
    03.05.2019 11:31
    I druga sprawa, to absurd całej koncepcji, że placówka pocztowa w dobie internetu musi być otwarta w niedzielę. Ile razy w życiu odczułeś niepowstrzymaną potrzebę wysłania czegokolwiek akurat w niedzielę, i nie mogło to poczekać do poniedziałku?
    doceń 1
    0
   • Podaj nick
    03.05.2019 11:38
    I trzecia sprawa - poczta służy do wysyłania i odbierania przesyłek prywatnych lub służbowych. Prywatną korespondencję "w obie strony" najczęściej załatwisz bez trudu przy użyciu internetu i nawet Ci do głowy nie przyjdzie iść z tym na pocztę. Wysłanie służbowej przesyłki wymaga pracy - żeby coś wysłać trzeba to spakować, zaadresować, zanieść do "placówki pocztowej". Nawet jeśli placówka ta pracuje w niedzielę, to prawdopodobnie nie pracuje ten, który miałby paczkę do owej placówki przynieść. Zostaje zatem odbiór (przez osobę prywatną, bo firmy nie pracują) paczki nadanej przed niedzielą. Tyle, że ta paczka prawdopodobnie nie została nadana w sobotę (bo firma nadająca w sobotę raczej też nie pracuje), tylko w piątek. Zatem tak czy owak czekamy dwa dni. Niestety trzeba jeszcze uwzględnić fakt, że Poczta Polska nie transportuje przesyłek do punktów w nocy z soboty na niedzielę - zatem w niedzielę nie można w Żabce odebrać żadnej nowej paczki, której nie byłoby tam w piątek i w sobotę.
    Zmierzam do tego, że cała ta koncepcja "placówek pocztowych" jest absurdalna.
    doceń 0
    0
   • tomaszl
    03.05.2019 22:00
    Coś się Podaj Nick zakręciłeś. Po pierwsze korespondencje służbową (w sensie listów) załatwia się dziś internetem. Paczek (czyli towarów) tak nie wyślesz.
    Ale dlaczego paczek nie można wysłać czy odebrać w niedzielę? I to tych prywatnych, bo służbowe to też mało kto dziś gdziekolwiek nosi.
    Mi jest wygodniej nadać paczkę w niedzielę, niż w poniedziałek. Bo w poniedziałek praca i inne obowiązki. Zresztą odbierałem też przesyłki w niedzielę.
    Pomysł Żabki jest oczywiście pomysłem przejściowym, wiem że rozwijają ciekawsze pomysły i liczę że im się to uda.
    ps. i aby nie było, że tak te Żabki łamią prawo, to w okolicznej Żabce w niedzielę często pracują właściciele co jest prawnie dozwolone.
    doceń 0
    0
  • TomaszL
   29.04.2019 15:39
   Gwoli sprawiedliwości trzeba by zamknąć w niedziele wszystkie punkty handlowe w których zatrudnieni są pracownicy. Czyli choćby kina, teatry, restauracje, bary itd.
   • Podaj nick
    03.05.2019 11:41
    Sprawiedliwość nie oznacza "każdemu po równo". Ta koncepcja nazywa się "komunizm" i ma niewiele ze sprawiedliwością wspólnego.
    Żeby nie być gołosłownym, argument z teologii moralnej - kino, teatr i restauracja są miejscami wspólnototwórczymi, pomagającymi budować więzi i relacje i ułatwiającymi odpoczynek. Jeśli znajdziesz wartość wspólnototwórczą i ułatwienie odpoczynku w Biedronce, możemy podyskutować nad sensem ich otwarcia w niedzielę.
    doceń 2
    0
   • tomaszl
    03.05.2019 21:51
    Ok, podyskutujmy czym różni się restauracja od własnego grilla w kwestii budowania więzi, relacji czy odpoczynku?
    Restauracja, kino czy teatr to rzesze pracowników, którym odbiera się prawo do wolnej niedzieli. Czym oni wg Ciebie różnią się od pracowników handlu?
    doceń 0
    0
  • gość
   30.04.2019 21:42
   Żaby są pod ochroną. Ekologia.
   doceń 1
 • Bożena
  12.05.2019 23:26
  Smutne, że pan Gowin świadomie pomija ważne fakty związane z tą ustawą, choćby takie, że 16 tysięcy małych osiedlowych sklepów padło z jej powodu. To jednak dramat tysięcy ludzi, handlowców i ich rodzin, to chyba powinno być ważniejsze niż „dane ekonomiczne”.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL