Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • CSOG
    12.03.2019 13:41
    Pani Beata Szydło zdecydowanie piękniej niż Premier tłumaczy nauczycielom, że ich grupa zawodowa nie dostanie przed zbliżającymi się wyborami nic, po za obietnicami naprawienia w przyszłości wieloletnich zaniedbań. Równie pięknie tłumaczy, że ich akcję protestacyjną łatwo będzie wykorzystać przeciwko nim samym, zwracając wektor niechęci społeczeństwa z rządu na ofiary rządów. Warte podkreślenia jest również, że jednorazowe świadczenie dla stażysty w żaden sposób nie poprawia sytuacji szerokiej rzeszy nauczycieli mocno finansowo skrzywdzonych wieloletnimi zaniedbaniami.
    doceń 13
  • E.
    12.03.2019 14:17
    Muszę to jeszcze raz powtórzyć, bo informacja ta jest cały czas się pojawia w mediach:

    "W ramach negocjacji płacowych minister edukacji Anna Zalewska zaproponowała wprowadzenie dodatku dla rozpoczynających pracę w zawodzie "Stażyści na start" (ma to być jednorazowe świadczenie dla nauczyciela stażysty: 1000 zł w pierwszym i tyle samo w drugim roku stażu)"

    - rok temu w ramach nowelizacji Karty Nauczyciela ZLIKWIDOWANO dodatek na zagospodarowanie dla nauczycieli, który wynosił dwukrotność pensji, czyli zdecydowanie więcej niż obiecane teraz 2 tysiące. MEN zatem nie tyle wprowadza dodatek, co TYLKO przywraca POŁOWĘ wcześniej zlikwidowanego świadczenia.
    Dla mnie jest to kłamstwo.
    doceń 9
  • Gość
    12.03.2019 17:18
    1000 złotych? Po co się ograniczać, proście od razu o milion!
    • CSOG
      12.03.2019 19:32
      "1000 złotych? Po co się ograniczać, proście od razu o milion! "
      - I takie właśnie są efekty miernego opłacania nauczycieli. Poziom niektórych wypowiedzi wyraźnie odzwierciedla intelektualny poziom społeczeństwa wyedukowanego przez słabo opłacanych pedagogów :)
      doceń 3
  • CSOG
    12.03.2019 18:58
    Pan Premier prosi. Pani Beata Szydło tak pięknie tłumaczy, że dla dobra uczniów egzaminy się odbędą.
    A rząd po cichutku, może nawet w nocy pracuje nad projektem rozporządzeń w sprawie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego. Brzmi skomplikowanie. W uproszczeniu chodzi o przepisy umożliwiające dyrektorom szkół na czas egzaminów ZATRUDNIENIE ŁAMISTRAJKÓW. Taki MEN ma plan awaryjny.
    I na kogo głosować w najbliższych wyborach? Może zagłosować tak jak zagłosują nauczyciele?
    doceń 2
  • Jasiek
    12.03.2019 19:11
    Nauczuciele to jedyna grupa spoleczna ciagle niezadwolona ze wszystkiego! 2 miesiace wakacji wolne weekendy swieta piatki i swiatki i co 45 min przerwa plus karta nauczyciela i fajne zarobki...ciagle malo...
    • Co jakie 45 min przerwa?
      12.03.2019 21:55
      Co jakie 45 min przerwa? To dzieci maja przerwy...aż kto dzieci pilnuje ma przerwach. ..? Hmm może same się powinny pilnować.
      doceń 4
    • N-Lka
      12.03.2019 22:15
      1) Jedyna? Te inne "grypy" w tym sezonie to też belferskie? Palenie opon na ulicach? Od łóżek pacjentów również odchodzili nauczyciele?
      doceń 2
    • N-Lka
      12.03.2019 22:18
      2) Wolne weekendy i święta ma też chyba całkiem sporo innych grupa zawodowych?
      doceń 3
    • N-Lka
      12.03.2019 22:45
      3) Wakacji trochę mniej, niż się wydaje postronnym, ale owszem, trochę więcej niż średnia krajowa. To niewątpliwy plus. 4) Przerwy i warunki pracy: Dziś na przykład miałam 8 lekcji (7.15-16.30), 2 okienka i odpowiednią ilość przerw pomiędzy. Na czterech z nich dyżury (godny uwagi zwłaszcza ten na 25-minutowej obiadowej, na której niestety nie można założyć takich ochraniaczy na uszy, jakie mają np. osoby pracujące przy młotach pneumatycznych), na pozostałych kserowanie itp. Udało się też wypić kawę i skorzystać z toalety. Nie zawsze taki luksus jest dostępny. Na okienkach z powodu silnej konkurencji nie udało się usiąść przy żadnym z (aż) 3 komputerów w pokoju nauczycielskim, więc konieczną pracę wymagającą komputera i drukarki trzeba przenieść do domowego odpowiednika. Na okienkach udało się sprawdzić około 30 % kartkówek, reszta do domu. To był i tak dość "lajtowy" dzień. Za tydzień we wtorek taki sam program, po czym szkolenie z procedur egzaminacyjnych i dzień otwarty dla Rodziców do 21.30 lub dłużej. A dzień później powtórka z rozrywki w drugiej szkole, w której pracuję - pechowo też dzień otwarty. Tu do 22.30, bo wychowawstwo i problemy różne. 5) Karty, trzynastek, wysługi lat i innych takich rzeczy nie widziałam na oczy jako pracownik szkół wprawdzie publicznych, ale niesamorządowych. 6) Pojęcie "fajna pensja" jest oczywiście dość rozciągliwe, ale 115 % pensji minimalnej chyba jednak się w nim nie mieści. 7) Poza tym wszystkim zasadniczo lubię swoją pracę i nie marzę o zmianie na inną.
      • CSOG
        13.03.2019 14:12
        #N-LKA - Dobrze, że taki wpis znalazł się przynajmniej w komentarzu. Szkoda, że dla głosów takiego rodzaju brakuje miejsca na głównej stronie portalu, chociażby w sekcji "Opinie". Mam w rodzinie kilkoro nauczycieli. Od wszystkich słyszę bardzo podobne głosy jak ciężki, wymagający i często mało wdzięczny jest to zawód. A dodatkowo jak miernie opłacany. Głosy takie jak #JASIEK zdają się być głosami nie pałających do nauczycieli sympatią gimnazjalistów, lub tych, którym do szkoły było pod górkę i mają o niej wyłącznie złe wspomnienia. "Co 45 minut przerwa na kawusie" to być może realia grupy zawodowej urzędników w urzędach, którą to biurokrację obecnie rządzący obóz miał zmniejszać ( od objęcia rządów do dziś w tym temacie cisza), ale na pewno nie nauczycieli, dla których te 5 minut to czasem zbyt krótki czas na skorzystanie z toalety. Jednak twarde dowody z realizmu ich wynagrodzeń w skali roku to wystarczający argument aby zrozumieć o co walczą i dlaczego. Nauczyciele czekali cierpliwie siedząc cicho i robiąc swoje sześć minionych lat. Dziś w nagrodę karmi się ich obietnicami, karze im się dalej czekać. Prosi się ich, tłumaczy, że muszą. Nieładnie ze strony rządu. Bardzo nieładnie.
        doceń 4
        0
  • Jasiek
    12.03.2019 19:12
    Ciekawe ilez to zarabia pan Slawomir Broniarz
    doceń 3
  • Dremor
    12.03.2019 19:14
    Wieloletnie zaniedbania? Wydłużenie ścieżki awansu zawodowego i dodatkowe utrudnienia przy staraniu się o podwyżkę to dzieło obecnego rządu, zaledwie sprzed roku.
    doceń 10
  • paniusia ze wsi ;)
    12.03.2019 20:01
    Ciekawe ile płacą Dermorom ;) wyskakują z każdego okienka, czyli frekwencja 100 % na wszystkich niemal artykułach :) zastanawiam się przez ostatnie lata kiedy to się im znudzi :( chociaż chyba nie doczekam się tego, bo sądzę, że zarabiają lepiej niż nauczyciele ;) Z drugiej strony ich rola też jest pożyteczna, ponieważ zawsze poddają materiał do dyskusji, do refleksji i w konsekwencji do merytorycznego stanięcia w ich opozycji, po stronie prawdy, po stronie wartości kościoła.
    • Dremor
      13.03.2019 14:00
      Nikt mi nie płaci za komentowanie :) Po prostu lubię dyskutować.

      Z drugiej strony brzydkie sugestie, że ktoś jest opłacany trudno nazwać merytorycznym, a oszczerstwo trudno nazwać wartościami Kościoła :)
      • paniusia ze wsi ;)
        14.03.2019 07:52
        nożyce się odezwały ;)
        doceń 1
        0
      • Dremor
        14.03.2019 08:26
        Nie "nożyce", tylko osoba wywołana z imienia (pseudonimu).

        A ten wpis też ciężko nazwać merytorycznym :)
        doceń 2
        0
  • CSOG
    13.03.2019 13:41
    Rządź i dziel.
    Portal gosc.pl zamieszcza kolejne artykuły oparte o publikacje PAP przedstawiające stanowisko, wypowiedzi, apele, i wyjaśnienia jednej tylko strony. W kolejnym artykule "Dworczyk: Wynagrodzenia nauczycieli będą wzrastać etapowo" zablokowano funkcję komentowania opublikowanej treści. Być może na wszelki wypadek, aby uniemożliwić kontrargumentowanie stanowiska rządu. Tego jednak nie wiem na pewno. Być może są jakieś inne powody. Na pewno wiem jednak, że z treści tamtego artykułu wynika jasno, że "Wynagrodzenia nauczycieli będą wzrastać etapowo..." o ile nauczyciele zagłosują na obecny obóz rządzący! Szef kancelarii premiera odwołuje się również do realiów możliwości budżetu. Zupełnie pomijając fakt, że rząd znajduje pieniądze w budżecie na wypłacanie 500 zł na pierwsze dziecko -niezależnie czy ktoś pracuje czy nie. Rząd znajduje w budżecie środki finansowe zdaje się według klucza liczenia swoich punktów wyborczych, nie kierując się jakąkolwiek społeczną Sprawiedliwością. Wniosek taki nasuwa się w obliczu słów pana Dworczyka, który stwierdza: "nauczyciele słusznie oczekują większych wynagrodzeń". Oczekują słusznie ale ... Wystarczyć im musi samo oczekiwanie. Bo chwilowo pieniądze które w budżecie mamy przeznaczamy dla tych którzy oczekują ich podobnie jak oczekują inni... z tym że niekoniecznie słusznie.
    Jakiegokolwiek artykułu przedstawiającego stanowisko nauczycieli i chociażby wyjaśnienie, czy ich oczekiwania są słuszne i czy słusznym jest odkładanie w czasie realizacji ich oczekiwań ciągle brak.
    Cóż, takich artykułów PAP nie publikuje.
    doceń 5
  • Iwona
    26.03.2019 10:54
    Myślę, że jednak rząd co do tego tematu właśnie może się pomylić. I egzaminy może będzie zmuszona przeprowadzić żona Pana Prezydenta, oraz Pani Szydło. Być może jeszcze wśród polityków jest jeszcze paru nauczycieli ,,doktorów; którzy zechcą zająć się uczniami skoro nawet rodzice tego nie potrafią. A ,może jakaś świetlica w sejmie się znajdzie i posłowie zajmą się przynajmniej w Warszawie częścią dzieci podczas gdy rodzice pójdą pracować. W końcu może ci którzy otrzymują 500+ w końcu będą mogli zrobić coś więcej niż produkować dzieci dla butelki z piwem.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama