Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Kael
  08.02.2019 15:40
  Naprawdę nowej? Polska na pewno nie ma żadnych szans samotnie. A na pewno też nie jako żebrak u płaszcza USA, które, jak sam autor pisze, stracąpierwszeństwo gospodarcze na rzecz Chin. Naszą i innych krajów Europy szansą jest jedność Unii Europejskiej, postrzeganej jako całość. Nawet w kwestii Nord Stream 2 właśnie udało się osiągnąć porozumienie.
  doceń 10
  • podaj nick
   08.02.2019 16:13
   łunia nie jest zaprojektowana na zaspokajanie interesów nowych krajów członkowskich, one są aby robić za kolonię białych Murzynów dla krajów starej łuni
   • Gość
    08.02.2019 18:10
    masz coś do Murzynów?
    doceń 14
    0
  • krytycznyK
   08.02.2019 17:33
   Ale głupoty piszesz: nasza szansa to jedność UE? Które nas doi i traktuje wielkopańsko, nakazuje nam bezprawnie przyjmować imigrantów, ingeruje w nasze sprawy wewnętrzne, zwłaszcza że stoimy im ością w gardle przez nasze, coraz skromniejsze ale jednak, chrześcijaństwo? Brak myślenia albo zagraniczny trolling, innego wytłumaczenia Ciebie nie ma..
   doceń 8
 • art
  08.02.2019 16:57
  Najpierw spłacić trza te trzysta miliardów... a potem się zobaczy. Sukcesy o ustawie IPN i z tymi sądami heca... krzepi. Takie poczucie mocarstwowości daje...
  doceń 3
 • Gość
  08.02.2019 17:07
  zdają sobie sprawę ze znaczenie UE dla gospodarki niemieckiej? Tak pan mówić, panie redaktor?
  doceń 0
 • Rafaello
  08.02.2019 21:13
  A ma pan do pokazania jakieś fakty, które wskazywałyby że USA próbuje coś mieszać w tych wydarzeniach? Bo bez nich to pańskie tezy przypominają raczej teorię spiskową.
  Gdyby oprzeć się na faktach, to widać na jakie światowe wydarzenia USA próbuje wpływać: na przykład rozbrojenie nuklearne Korei Północnej i zakończenie ciągnącego się w nieskończoność konfliktu Korei Północnej z Południową; presja na Iran by nie budowała broni jądrowej. Poza tym, zwalczanie ISIS.
  Można dyskutować czy osłabianie Europy rzeczywiście leży w interesie USA. Kraj słaby gospodarczo to przecież kiepski partner handlowy. I też słaby sojusznik militarny.
  Chyba też nie zna pan i nie rozumie mentalności Amerykanów.
  doceń 20
 • CSOG
  09.02.2019 15:44
  Geopolityka w pigułce, a sprawa polska.
  Esej taki malutki na poprawę oceny z WOS-u? Oj popłynął dziś Pan Redaktor na łupince ogólników. Oj dryfuje po płyciźnie aksjomatów i geopolitycznych systemów aksjomatycznych. I jeszcze o Polskę pyta. No ciekaw jestem dyskusji. Bo my tu na Wisłą wiemy. Wszystko wiemy.
  doceń 10
 • Besserwisser
  14.02.2019 23:17
  A POLSKA potęgą jest i basta!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji