Nowy Numer 21/2019 Archiwum
 • jurek
  08.11.2018 18:33
  Mnie ciekawi taki aspekt kwestii patriotyzmu i wiary. Katolicka Austria dokonała rozbioru KAtolickiej Polski. Rozumiem, że i Austriacu i Polacy uważali się za ludzi wiary i patriotów. Czy może jakoś na gruncie teologicznym można tę sprzeczność rozwiązać? A może jednak kwestie patriotyzmu i wiary w Kościele Powszechnym nie powinny być bezpośrednio z sobą wiązane?
  doceń 21
 • Brodaty Sokrates
  09.11.2018 10:32
  "Bo po prawdzie jaką wartość miałaby ziemska ojczyzna, gdyby nie sprzyjała osiągnięciu niebieskiej ?" Zgadzam się z tym zdaniem.Gdy Jezus nauczał,nawet nie wspomniał o takich sprawach jak: "niepodległość,walka z okupantem czy zaborcą".Teraz, niestety, biskupi wiążą bardzo mocno katolicyzm z niepodległością.Gdzie Jezus w swoim nauczaniu błogosławił walczącym o wolność kraju? Nie ma takiego wersetu.Dla Jezusa sytuacja polityczna oraz to jaka flaga powiewa aktualnie na maszcie,miało marginalne znaczenie.Dobrze jest móc cieszyć się niepodległością.Lepiej jednak,mieć w sobie radość z bycia przynależnym do Królestwa Niebieskiego.Ono jest ważniejsze.
  • Gość
   10.11.2018 18:13
   Jezus o sprawach politycznych coś jednak powiedział: "wielcy tego świata uciskają swych poddanych, nie tak będzie między wami" (Mt 20,25 i Mk 10, 42)
   doceń 22

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji