Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Jay Raca
    07.11.2018 13:22
    Dziękuję za ten artukuł!
    doceń 4
  • E.
    07.11.2018 16:31
    Wspaniały, wzruszający tekst! Tak właśnie wyobrażam sobie "obronę cywilizacji chrześcijańskiej" - świadectwo, a nie mury.
    doceń 1
  • k
    07.11.2018 18:18
    > Zgłosił się do mnie człowiek, mówiąc, że co noc pojawia mu się światło i
    osoba, z której serca wychodzą dwa promienie. ... Nie pokazywałem mu obrazu Jezusa Miłosiernego.

    Najwyraźniej ks. Dariusz nie wie, że jest najwyraźniej Najświętsze Serce Jezusa! Na obrazach Najświętszego Serca są właśnie promienie, często dwa. Obraz "Jezusa miłosiernego" jest najwyraźniej tylko przeinaczeniem tamtych obrazów, zresztą jak i sam kult "miłosierdzia" jest najwyraźniej ersatzem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

    A poza tym, co znaczą słowa:

    > Jeśli ma być chrześcijaninem, to wróci.

    Gdzie jest powiedziane w Ewangelii, żeby odsyłać szukających Chrystusa. Pan nasz Jezus Chrystus nakazał iść na cały świat i głosić Ewangelię, a nie odsyłać, jak ks. Dariusz. Św. Paweł mówi coś zupełnie odwrotnego: nastawajcie w porę i nie w porę. To pokazuje posoborową mentalność dzisiejszych księży, którzy często niestety nie mają wiary katolickiej, często o tym nawet nie wiedząc, ani o to nie dbając. Dla nich katolicyzm to jest jedna z opcji, na równi z herezjami protestanckimi i innymi fałszywymi religiami wszelkiej maści.

    > Kamran podjął dochodową pracę ... dla reżimu.

    Jeśli redakcja mówi o państwie Izrael i jego rządzie, a nie o reżimie, to tym bardziej wypadałoby mówić o rządzie Iranu, bo to nie Iran wypędził milion Palestyńczyków, nie zamknął reszty w gettach, gdzie muszą wegetować w straszliwych warunkach, snajperzy Irańscy nie strzelają do Palestyńczyków jak do kaczek, nie wspiera ISIS, itd
    doceń 2
  • E.
    09.11.2018 11:55
    To interesujące, że pod artykułem dającym tak wspaniały przykład chrześcijańskiego stosunku do muzułmanów jest tak mało komentarzy. Ale wystarczy jeden artykuł o kwestii imigracji na poziomie decyzji politycznych, a rozpętuje się burza. O co chodzi?
    doceń 0
  • mack
    09.11.2018 19:54
    Dobrze to świadczy o Kościele w Turcji, że jest żywy i daje świadectwo, są powody do optymizmu. Ale nie zapominajmy, że w Turcji mieszka ponad 80 milionów ludzi, a ile konkretnie się w ostatnich latach nawróciło? Są jakieś statystyki?
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Krzysztof Błażyca

Z redakcją „Gościa" związany od roku 2006 r. Religioznawca, członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Autor książek „Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle" (zbiór reportaży z Tanzanii, Kenii, Zambii, Nigerii i Ugandy) oraz reportażu „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy", za który otrzymał Grand Prix Mediatravel 2017 w kategorii książka podróżnicza roku oraz Nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego za najlepszą książkę roku 2017 o tematyce afrykanistycznej w kategorii publikacji popularno-naukowej. Autor wystaw fotograficznych ukazujących życie codzienne w krajach Afryki. Publikacje w „Misyjnych drogach", „Poznaj Świat", „Catholic Mirror" (Kenia), „Magazynie Familia", „Warto", „W drodze", „Almanachu Prowincjonalnym", „Tygodniku Powszechnym". Związany z organizacjami pomocowymi w Ugandzie i Kenii. Motto: „Pokochajcie Afrykę!" (kard Charles Lavigerie).

Kontakt:
krzysztof.blazyca@gosc.pl
Więcej artykułów Krzysztofa Błażycy

 

Zobacz także