21.05.2019

Co pomaga ci przezwyciężyć lęk?

Pokój mój daję wam. J 14,27

J 14, 27-31a
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał».

Pokój mój daję wam. J 14,27

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Co pomaga ci przezwyciężyć lęk? Może śpisz spokojnie, bo jesteś zabezpieczony finansowo, masz gdzie mieszkać, co jeść. Może otacza cię kochająca rodzina, która daje poczucie bezpieczeństwa. Może masz dobrą pracę, wykształcenie, zdrowie. A może nie radzisz sobie z lękiem i uciekasz, próbujesz na różne sposoby zagłuszyć go w sobie? Jezus chce dać ci pokój, który jest ponad wszystkie zabezpieczenia, jakie jesteś w stanie sobie stworzyć. Pokój to Jego obecność przy tobie w każdej sytuacji. Nawet gdy tracisz najbliższych, pracę, zdrowie zawodzi, pieniędzy brakuje – Jezus jest przy tobie. Jego obecność koi serce, pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile, daje nadzieję, wyzwala z lęku o przyszłość, z trzymania wszystkiego w naszych małych, słabych rękach. Oddaj Jezusowi swój lęk, by mógł dać ci pokój, który nie przeminie.