Nowy numer 38/2018 Archiwum

Rozważania GN

Sobota 26 maja 2018

Czytania »

ks. Wojciech Surmiak

Bycie mamą zawiera w sobie obcowanie z tajemnicą życia

Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.

A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».

I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.


Z pewnością tymi, które przynosiły je najczęściej, były ich mamy. Bycie mamą zawiera w sobie szczególne obcowanie z tajemnicą życia, które dojrzewa w jej łonie. Ten niepowtarzalny sposób obcowania z nowym człowiekiem stwarza w kobiecie nowe odniesienie do każdego człowieka. Stąd kobieta jest bardziej od mężczyzny zwrócona do konkretnego człowieka. Mężczyzna – mimo współudziału w rodzicielstwie – musi od matki uczyć się swego ojcostwa. Należy to do normalnego toku w ludzkim dynamizmie rodzicielstwa. Bo całościowo rozumiane wychowanie nowego człowieka winno zawierać dwoisty wkład rodzicielski: macierzyński i ojcowski. Ale wkład macierzyński jest decydujący dla budowania podstaw nowej osobowości ludzkiej. Dzisiaj Dzień Mamy – Mamo, za wszystko dziękuję, ale i Tacie przesyłam to słowo.

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Albert 26.05.2018 10:28
Niezalogowany użytkownik No właśnie! Aby mamy prowadziły swoje dzieci do Jezusa, muszą najpierw one same u Niego bywać, a z tym obecnie jest bardzo źle. Taka sytuacja jest spowodowana ogólnym upadkiem wiary w Boga (brak dobrych pasterzy), w miejsce której wchodzi wiara w mamonę, za zasłoną której ukryty jest diabeł, która inspiruje postępowanie o tragicznych skutkach, między innymi głupotę i ludzie nie będą w stanie nawet dociec przyczyny swojej tragicznej sytuacji. Będzie to dobrowolny wybór ludzi, który w odpowiednim czasie oceni Pan Bóg.

wszystkie komentarze >

Zobacz także

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama