Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rozważania GN

Poniedziałek 7 maja 2018

Czytania »

ks. Adam Pawlaszczyk

Czym jest prawdziwe oddawanie czci Bogu?

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».


Jak różnie można rozumieć, czym jest prawdziwe oddawanie czci Bogu! Dwa tysiące lat po tym, jak Jezus wypowiedział słowa z dzisiejszego fragmentu Ewangelii, jest już dla nas zupełnie oczywiste, że miał rację. Znamy historię. Minęły epoki, a w żadnej z nich nie brakowało ludzi, którym wydawało się, że oddają cześć Bogu, chociaż czynili zło. Jaka jest wobec tego recepta na właściwe rozeznanie dobra i zła? Odpowiedź jest oczywista: Duch Święty, Paraklet, nazwany przez Jezusa Duchem Prawdy oraz Pocieszycielem. Jego posłannictwem jest świadczenie o Jezusie. Naszym również. A świadczymy tym, że jesteśmy z Jezusem od początku. Być z Jezusem oznacza dawać świadectwo. Oby zawsze było to świadectwo prawdy.

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Sebastian 09.05.2018 09:21
Niezalogowany użytkownik Proszę zwrócić uwagę na znaki w moim komentarzu. Absolutnie nie było moim zamiarem gorszenie maluczkich. Raczej przypomnienie ..." uczonym w piśmie i ... " że...
Plusów: 0 albert 07.05.2018 21:11
Niezalogowany użytkownik Głupota jest wypełnieniem świadomości człowieka nieprawdą. Człowiek nie rodzi się głupi, tylko czysty. Jego świadomość nie zawiera żadnej treści, dopiero z biegiem lat będzie zapełniana, a to czym będzie zapełniona, zależy od dorosłych. Przy tej okazji należy pamiętać o ostrzeżeniu, jakie Jezus dał tym, którzy gorszą (psują) maluczkich.
Plusów: 0 Sebastian 07.05.2018 16:49
Niezalogowany użytkownik Należy pamiętać, że ... " człowiek rodzi się " głupi i głupi" umiera.
Plusów: 0 albert 07.05.2018 15:20
Niezalogowany użytkownik Nie ma najmniejszego znaczenia, czy nie oddaje się Bogu czci świadomie, czy nieświadomie! Oba przypadki są owocem grzechu przeciwko Duchowi Świętemu! Głupota jest owocem grzechu Przeciwko Duchowi Świętemu polegającym na zamknięciu się na prawdę. Prawda jest to wszelka rzeczywistość. W wszelkiej rzeczywistości jest zawarte światło Ducha Świętego. Wszelka prawda prowadzi do Boga.

wszystkie komentarze >

Zobacz także

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama