Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Rozważania GN

« » Kwiecień 2018
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Czwartek 5 kwietnia 2018

Czytania »

ks. Stanisław Gańczorz

Wkalkulować Boga w rachunek własnego życia

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.

Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.

Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.

Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.

I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».


Wkalkulować Boga w rachunek własnego życia to zadanie z zakresu zarządzania swoim i bliskich zbawieniem. Wtedy nie ma rozwodu między mną a Bogiem. Słucham świadectw o Najwyższym, by odbudować swą wiarę. Bóg istnieje, spotkałem Go – krzyczy francuski pisarz i dziennikarz André Frossard. Jego babcia była Żydówką, ojciec założycielem Francuskiej Partii Komunistycznej. Kto zaczął szukać Boga, już Go znalazł – Blaise Pascal, francuski matematyk, fizyk, filozof. Trochę wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego – powiada Ludwik Pasteur, chemik, mikrobiolog. A ja dostrzegam Go codziennie przy łamaniu chleba w czasie Eucharystii i w kromce żytniego chleba w czasie śniadania. Cud w Emaus, Rzymie, Katowicach i Żorach. Ten sam, wpleciony w prozę życia.

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gabriela 09.04.2018 14:48
Niezalogowany użytkownik Źle cokolwiek kalkulować. Tym bardziej źle jest "wkalkulować Boga w rachunek własnego życia" czy też "zarządzać zbawieniem" (sic!), zarówno swoim jak i bliskich. Ten, kto kalkuluje prędzej czy później się przeliczy ...

wszystkie komentarze >

Zobacz także

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama