Nowy numer 46/2018 Archiwum

Rozważania GN

« » Kwiecień 2018
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Wtorek 3 kwietnia 2018

Czytania »

ks. Łukasz Gaweł

Spotkawszy go, spieszmy świadczyć wobec świata: „Widzieliśmy Pana!”.

Maria Magdalena stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.

I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?»
Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono».

Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.

Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?»
Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę».

Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Mój Nauczycielu!

Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».

Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.


Jezus Zmartwychwstały jest zwycięzcą grzechu i śmierci. Zasiada po prawicy Ojca, wynosząc na wysokości życia Bożego naturę ludzką, która – od momentu Wcielenia – złączona jest w Nim nierozerwalnie ze Słowem przedwiecznym (Logosem). Jego uczniowie spotykają zatem w wielkanocny poranek tego samego Jezusa, którego znali przed wydarzeniami paschalnymi, ale żyjącego nowym życiem. Właśnie dlatego Maria Magdalena nie rozpoznaje Go od razu. Dopiero gdy Zmartwychwstały zwraca się do niej po imieniu, nie ma wątpliwości – to On. Zmartwychwstały Pan zapewnia swój Kościół, że pozostanie z nim przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Każdego ze swych uczniów zna po imieniu, dla wszystkich pragnie być źródłem życia wiecznego. Spotkawszy go, spieszmy świadczyć wobec świata: „Widzieliśmy Pana!”. 

 • Albert
  03.04.2018 09:48
  Aby prawdziwie ujrzeć Jezusa, trzeba zrozumieć jak ma wyglądać życie ludzi według Jego Nauki, bo tylko wtedy można zobaczyć życie ludzi w szczęśliwości tu na ziemi, kiedy to ludzie wspólnie noszą swoje brzemiona, które jest przedsmakiem życia wiecznego przy Niemu w Niebie. Wtedy też widoczne staje się zło tego świata, które jest przerażające w swojej okropności: Kłamstwo, złodziejstwo i zbrodnia. Kiedy się to rozumie, to nic nie jest w stanie oderwać człowieka od Jezusa.
  doceń 1
 • Gabriela
  09.04.2018 15:01
  Świadkowie, jak słowa - coraz liczniejsi. A godzien wiary i tak pozostaje Jeden.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy