Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Rozważania GN

« » Kwiecień 2018
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Poniedziałek 2 kwietnia 2018

Czytania »

ks. Adam Pawlaszczyk

Nie można być świadkiem nadziei, jeśli nie uwierzy się w życie

Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom.

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».

Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdy spaliśmy. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu».

Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami, i trwa aż do dnia dzisiejszego.


Świadek to ktoś, kto zaświadcza. Widziałem, słyszałem, wiem skądinąd. Kobiety mają zaświadczyć o tym, że Pan Jezus zmartwychwstał. Na jakiej podstawie? Ponieważ Go spotkały. Nie zadały ani jednego pytania, jedynie oddały cześć. I usłyszały przekaz. Jest w tej Ewangelii jeszcze jeden rodzaj świadków. To strażnicy grobu. Pomimo tego, że grób stał się pusty, na zawsze już pozostaną strażnikami grobu. Dlaczego? Bo za pieniądze zgodzili się kłamać. Stali się fałszywymi świadkami propagującymi najgorsze kłamstwo w historii tego świata. Zamknęli tym samym drogę do życia, drogę nadziei wielu takim, których ich świadectwo zdeprawowało. Nie można być świadkiem nadziei, jeśli nie uwierzy się w życie.

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gabriela 09.04.2018 15:07
Niezalogowany użytkownik Wierzyć należy nie tyle w "życie" i jego "odrodzenie", co w Boga i Jego Zmartwychwstanie.
Plusów: 0 podaj nick 03.04.2018 21:12
Niezalogowany użytkownik życie jest często zakłamane, naturalniej jest powiedzieć o wierności prawdzie, przecież większość bohaterów, o których się uczymy w szkole przedkładało życie nad jakąś prawdę, strażnicy którzy kłamali też chyba robili to w imię swojego życia w miarę wygodnego
Plusów: 0 Claire 02.04.2018 19:17
Niezalogowany użytkownik Nie można być świadkiem wydarzeń i ... śpiącym równocześnie.
Czy można coś zobaczyć na jawie ... śpiąc?
Strażnicy grobu rozpowiadali kłamstwo, nielogiczne kłamstwo.

Nie można być świadkiem wydarzeń i ... śpiącym równocześnie.
Czy można coś zobaczyć na jawie ... śpiąc?
Strażnicy grobu rozpowiadali kłamstwo, nielogiczne kłamstwo.
Nie można być świadkiem wydarzeń i ... śpiącym równocześnie.
Czy można coś zobaczyć na jawie ... śpiąc?
Strażnicy grobu rozpowiadali kłamstwo, nielogiczne kłamstwo.
Nie można być świadkiem wydarzeń ... i śpiącym równocześnie. Czy można coś zobaczyć na jawie ... śpiąc? Strażnicy grobu, rozpowiadali kłamstwo, nielogiczne kłamstwo
Plusów: 0 podaj nick 02.04.2018 13:46
Niezalogowany użytkownik "Nie można być świadkiem nadziej, żyjąc w kłamstwie" tak by wynikało z tekstu Ewangelii, ale z "życiem" ładniej brzmi i pasuje na tytuł

wszystkie komentarze >

Zobacz także

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama