Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rozważania GN

« » Styczeń 2018
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Czwartek 25 stycznia 2018

Czytania »

ks. Stanisław Gańczorz

Głoś, dawaj świadectwo, działaj!

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich:
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.


Głoś, dawaj świadectwo, działaj. Gdy świat milczy na temat Ewangelii, ty działaj: jedź na misję jako wolontariusz, wspomagaj kraje misyjne pomocą materialną, módl się za tych, którym jest trudniej niż tobie. Zawsze łatwo znaleźć jakiś krzyż i atakować go. Znajdą się sojusznicy. Innych symboli niż chrześcijańskie nie wolno obrażać i dotykać, bo wtedy żarty się kończą. Demokracja jest wybiórcza, a media zadbają, by większość uważała ten stan rzeczy za idee postępu. Stąd wiara praktykowana i wyznawana jest mocną siłą Boga i świadectwem człowieka. Arcybiskup Paryża woła: Nie zgadzajcie się na to, by stać się druidami plemienia, które wymiera! Angażujcie się, aby być pasterzami i wiernymi Kościoła żyjącego i misyjnego.

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Megi 25.01.2018 15:50
Niezalogowany użytkownik Jak mam działać ?,jak nigdy nie widziałam działania Boga....Powietrza też nie widzę, a dzięki niemu w moim świecie w którym żyję dzieją się cuda....już niebawem przyroda na nowo ożyje....czy są potrzebne cuda do głoszenia, dawania świadectwa, działania???.....Nie .....bo do tego konieczna i niezbędna jest ŁASKA WIARY.....tylko ci co mają ZYWĄ WIARĘ DZIAŁAJĄ....inni albo czekają na cud, albo jak faryzeusze pięknie mówią i żyją tak , że od nich nic człowiek się NIE NAUCZY bo oni NIE DZIAŁAJĄ, tylko apele i listy wysyłają....no i jeszcze są antykatolicy, oni głoszą,...dają świadectwo ....i działają tak... jak im się podoba , ...bo swoją wiarę mają...
Plusów: 0 Gość powszedni 25.01.2018 10:33
Niezalogowany użytkownik Obawiam się, że gdybyś nawet widziała cud, to wytłumaczyłabyś go sobie w jakiś sposób np przypadek. Gdyby ludzie mogli wiedzieć, że Bóg istnieje, to Niebo byłoby pełne oszustów. Jest ludziom dany ten świat i po jego poznaniu mamy uwierzyć , bo wiedza na ten temat jest zakryta, kto jest jego stwórcą. Oprócz tego mamy Pismo Święte, które mówi nam o Bogu. Mamy też Chrystusa i Jego Naukę i Przykład jej wypełnienia. Jeżeli to wszystko poznamy i uwierzymy, to wtedy bez żadnych cudów zobaczymy Boga i Jego nieskazitelne dobro, oczywiście zobaczymy oczyma wiary, a więc będziemy w pełni przekonani.
Plusów: 3 gosia 25.01.2018 09:29
Niezalogowany użytkownik Żeby działać trzeba doświadczyć Żywego Boga w swoim życiu.Jak mam dawać świadectwo gdy nigdy nie widziałam uzdrowienia,nawet nie znam takiej osoby która by po modlitwie wstała z łóżka,nie widziałam wskrzeszenia itd....
Plusów: 1 Gość powszedni 25.01.2018 09:21
Niezalogowany użytkownik Obecnie mamy do czynienie z ewangelizacją sloganową. Prawdziwa ewangelizacja polega na mówieniu co jest co i potwierdzania tego swoim zachowaniem.

wszystkie komentarze >

Zobacz także

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama