Nowy numer 15/2021 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

Środa 5 lutego 2020

Czytania »

Judyta Syrek

Wątpliwość raz zasiana w sercu człowieka może wyrządzić wiele zła

Mk, 6, 1-6

Wyszedł stamtąd i przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie.  Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u niego? I co to za mądrość, która mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez jego ręce!  Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także jego siostry?» I powątpiewali o Nim.  A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».  I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich.  Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

I powątpiewali o Nim... I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu. Mk 6,3.5

Ewangelia z komentarzem. Wątpliwość raz zasiana w sercu człowieka...
Gość Niedzielny

Wątpliwość raz zasiana w sercu człowieka może wyrządzić wiele zła. Kto wątpi, odrzuca dobro. Kto wątpi, podważa wiarygodność drugiego i tym samym zamyka się na możliwość przyjęcia tego, co ten drugi chce mu dać. Wątpliwość, którą zasiał w raju szatan, przyniosła stratę, którą czuje każdy z nas. Można powiedzieć, że przyzwyczailiśmy się do powątpiewania. Uważamy, że mamy do niego prawo. I choć Jezus próbuje do nas dotrzeć z największym dobrem, my wciąż je odrzucamy. Żeby uwolnić się od tego stanu, trzeba uwierzyć. Bo przeciwieństwem wątpliwości jest właśnie wiara. Kto wierzy, ten przyjmuje.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy