Nowy numer 2/2021 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Styczeń 2020
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Poniedziałek 20 stycznia 2020

Czytania »

Paweł Lis

Ludzie jak się uprą, to za nic nie zmienią swojego stanowiska

Mk 2, 18-22

Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: «Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?»

Jezus im odpowiedział: «Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo mają pośród siebie pana młodego. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.

Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i gorsze staje się przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki. Wino się wylewa i bukłaki przepadną. Raczej młode wino należy wlewać do nowych bukłaków».

W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki. Mk 2,22

Ewangelia z komentarzem. Ludzie jak się uprą...
Gość Niedzielny

Ludzie tak mają, że jak się uprą, to za nic nie zmienią swojego stanowiska w danej sprawie. Nawet jeśli podejrzewają, że mogą być w błędzie, uparcie trwają przy swoim stanowisku. Oczywiście warto mieć swoje zdanie i poglądy. Jeśli natomiast nasze serca i głowy nie są otwarte na zmiany, a zwłaszcza na zmiany na lepsze, to po pierwsze krzywdzimy innych i siebie, a po drugie możemy wiele stracić. Rodzina, wiara, polityka, praca – te przestrzenie w naszym życiu muszą być otwarte na zmiany – najlepiej na te, które podpowiada nam Jezus Chrystus.

 • Henryk
  20.01.2020 09:19
  To nie jest upartość. To jest brak umiejętności otwarcia się na prawdę. Jest on efektem głupoty. Obecnie edukacja w Polsce i poza Polska nie uczy mądrości, czyli nie pokazuje dzieciom prawdy i nie uczy jej poznawać. Podobnie jest z katechizacją. Otworzyć się na prawdę, a więc na światło Ducha Świętego, potrafią jedynie ludzie, którzy mają dostateczny zakres poznania prawdy, czyli rzeczywistości nas otaczającej, potrafiący ją analizować i wyciągać wnioski. Pan Jezus rodząc się w stajni wśród zwierząt i prostych ludzi, nam bardzo mocno na to wskazał.
  doceń 4
 • PitandK
  20.01.2020 10:34
  Wiara polega na przyjęciu Jedynej Prawdy, że Bóg kocha ludzi bezgranicznie i posyłając Swego Syna na ziemskie niziny pośród nas prostych ludzi, celem nauczania nas "mądrego życia" oraz odkupienia naszych win. Byśmy zawierzyli temu co głosi "Dobra Nowina" i pozostając w Prawdzie jasno widzieli cel życia. Teraz wiedząc, co dokonał Jezus, żyli mądrze. Możemy rozczulać się nad pełnym boleści losem Boga w ludzkiej postaci i też musimy Jemu nieść nieustannie pomoc, bo każdy zaniechany w uczynku grzech jest prosto obrazując: Pomocą w dźwiganiu Krzyża na Golgotę naszego odkupienia. Każdy może to uczynić, nawet pochylając się do podźwignięcia z upadku lub pomocy, każdemu z bliźnich naszych w osłabieniu. Jezus wielokrotnie napominał "uzdrowionych" - "Idź i nie grzesz więcej" - to i w naszych uszach winno brzmieć nieustannie. Kochajmy więc Naszego Boga, walczmy o Tę Miłość i nie dokładajmy Jemu Boleści. Codziennie można uczynić wiele dobrego. DO ZOBACZENIA W NIEBIE !
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy