Nowy numer 2/2021 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Styczeń 2020
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Środa 15 stycznia 2020

Czytania »

Judyta Syrek

Co się stało z sercem teściowej św. Piotra?

Mk 1, 29-39

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im.

Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.

Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: «Wszyscy Cię szukają». Lecz On rzekł do nich: «Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem».

I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę, gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała. Mk 1,31

Ewangelia z komentarzem. Co się stało z sercem teściowej św. Piotra?
Gość Niedzielny

Ojciec Adam Szustak, dominikanin, w jednej z konferencji zwrócił uwagę na prostą rzecz, że kiedy Jezus dotykał ludzi chorych, to nie tylko uzdrawiał ich fizycznie, wyprowadzał z gorączki, zatrzymywał krwotok, ale przede wszystkim wypychał z człowieka zło i przekazywał mu dobro. Ewangelia opisuje wiele sytuacji, w których widzimy, że człowiek uzdrowiony przez Boga pozbywa się zupełnie jakiegokolwiek ciężaru, brzydoty, paraliżu, bezsilności. Pozbywa się zła. Jego serce staje się gotowe do działania. Tak stało się z sercem teściowej św. Piotra. Od razu, gdy została uzdrowiona, wstała i zaczęła usługiwać. Po co? Bo usługiwanie jest czynieniem dobra, przekazywaniem dobra i najlepszą formą podziękowania. Nieraz czujemy, że Bóg nas uwalnia z ciężaru. To znaczy, że nas uzdrawia. Ale czy od razu zaczynamy usługiwać? Kto służy, ten przekazuje dobro.

 • DNA
  15.01.2020 13:14
  Teściową szlak trafiał, że Piotr zadaje się z Jezusem, łazi gdzieś, wałęsa, a w domu nic nie robi. Tak będzie z księżmi którzy porzucą celibat... I nie koniecznie teściowe zostaną uzdrowione, dzieci będą posłuszne, a żony... spolegliwe... Broń Bożę, aby celibat został zniesiony... Będzie to początek końca... Nie ma powodu aby wiekową tradycją znosić.
  doceń 0
 • halinkaa
  15.01.2020 21:24
  może gorączka trawiła to miało coś wspólnego ze złym wewnętrznym nastawieniem teściowej, jednakowoż krwawienia u kobiet biorą się z nieleczonych mięśniaków i tym podobnych rzeczy starych jak świat i ludzkość, wiedza dziś u lekarzy ginekologów z nfz często niewystarczająca, nie robią nic nie informują pacjentki o stanie i konsekwencjach w tym nie tylko ginekologicznych, czekają aż problem urośnie do tych rozmiarów, że zalecą wycięcie się chirurgiczne ze wszystkiego, tymczasem już od czasów starożytnych znano ziołowe pomocniki w tych sprawach a od lat 10-ciu standardem za zachodnią granicą jest zabieg usuwania bezoperacyjnego ambulatoryjnie, z pomocą aparatu usuwającego problem polem magnetycznym - termoablacja, niestety u nas mimo szumnych apeli o dofinansowywaniu nfz zabieg jest dostępny tylko prywatnie
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy