Nowy numer 25/2021 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Grudzień 2019
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Poniedziałek 23 grudnia 2019

Czytania »

Paweł Lis

Od zbiorowej modlitwy, przez pomoc przy przeprowadzce

Łk 1, 57-66

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna.

Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał jej tak wielkie miłosierdzie, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. ale matka jego odpowiedziała: «Nie, natomiast ma otrzymać imię Jan». Odrzekli jej: «Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię».

Pytali więc na migi jego ojca, jak by chciał go nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: «Jan będzie mu na imię». I zdumieli się wszyscy.

A natychmiast otworzyły się jego usta i rozwiązał się jego język, i mówił, błogosławiąc Boga. Wtedy strach padł na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. a wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: «Kimże będzie to dziecię?» Bo istotnie ręka Pańska była z nim.

Ale matka jego odpowiedziała: Nie. Łk 1,60

Ewangelia z komentarzem. Od zbiorowej modlitwy, przez pomoc przy przeprowadzce
Gość Niedzielny

Rodzina, przyjaciele, znajomi, otoczenie – wszyscy są ważni. Wspólnota jest nam potrzebna i każdy, kto jej zasmakował, o tym wie. Począwszy od zbiorowej modlitwy, przez pomoc przy przeprowadzce ludzie mają ogromną potrzebę funkcjonowania razem. Zachariasz z Elżbietą pokazują dzisiaj tę piękną postawę spójności. Ale dla mnie najistotniejsze jest, że jej nie ulegają – kiedy wszyscy mówią „tak”, oni mówią „nie”. Znają swoje pragnienia i wiedzą o pokoju w swoich sercach podczas podejmowania decyzji przed Bogiem. I tego nam wszystkim życzę – rozeznawajmy przed Nowonarodzonym nasze ścieżki, a jeśli komuś ma się to spodobać, to tylko Jemu.

  • Anonim (konto usunięte)
    23.12.2019 14:55
    Ten, ktory nie widzial Mesjasza Chrystusa nawet na oczy, choc zyl w tamtym czasie, a jedynym wspomieniem o nim jest Szawel, ktory zmienil imie na Pawel, a ktory tudziez nie widzial Jezusa na oczy, a oglosiwszy sie samemu - apostololem zwodzi koscioly. Bog natomiast mowi do swego ludu...dzis poprzez Syna i Ducha, a potwierdzeniem jest Slowo...nie slowa Lukasza czy jego nauczyciela Pawala.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy