Nowy numer 32/2020 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Sierpień 2019
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Sobota 24 sierpnia 2019

Czytania »

ks. Tomasz Koryciorz

Dzielimy się życiem Tego, który w nas jest

J 1,45-51

Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: „Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu”. Rzekł do niego Natanael: „Czyż może być co dobrego z Nazaretu?” Odpowiedział mu Filip: „Chodź i zobacz”.

Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: „Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”. Powiedział do Niego Natanael: „Skąd mnie znasz?” Odrzekł mu Jezus: „Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym”. Odpowiedział Mu Natanael: „Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!” Odparł mu Jezus: „Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to”.

Potem powiedział do niego: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego”.

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa ks. Tomasz Koryciorz
Gość Niedzielny

Chodź i zobacz. J 1, 46

Siedząc w kawiarni, z ciekawością przypatruję się ludziom i ze strzępków ich rozmów buduję historie. Tu radość ze spotkania ukochanego, tam radość z tego, co udało się ostatnio osiągnąć. Jedni dzielą się cierpieniem serca lub ciała, drudzy z nieukrywanym entuzjazmem zajmują się planowaniem przyszłości. Życie toczy się wokół nas i wokół nas trwa walka o zbawienie. „Chodź i zobacz”. Ile razy te słowa padają z naszych ust? Nie lękaj się, że nie za często. Dzieląc się swoim życiem, dzielimy się życiem Tego, który w nas jest. Jak mówi Pismo: z obfitości serca mówią nasze usta. Ewangeliczne zawołanie „Chodź i zobacz” to nic innego jak pokazanie drugiemu tego, czym się żyje.

 


Książka w promocyjnej cenie:

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy