Nowy numer 04/2020 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Czerwiec 2019
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Środa 5 czerwca 2019

Czytania »

Andrzej Macura

Dziś podsłuchujemy Jezusa

J 17, 11b-19

W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, modlił się tymi słowami:
«Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się wypełniło Pismo.

Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.

Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie».

 

Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. J 17,17

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Andrzej Macura
Gość Niedzielny

Fascynująca ta dzisiejsza Ewangelia. Jest jakby podsłuchiwaniem. I to podsłuchiwaniem samego Jezusa, zwracającego się w modlitwie do Boga Ojca. Ale Jezus sam chciał, byśmy ją usłyszeli: „Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni” – modli się. Tak, chciał, byśmy tą Jego modlitwą się uradowali. Bo modlitwa Jezusa uświadamia nam, że już zostaliśmy zaproszeni do wspólnoty z Nim i z Ojcem. Dopuszczeni do Ich spraw, do Ich pragnienia pojednania człowieka z Bogiem. A jednocześnie jest jeszcze ta prośba: „Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą”. Tak, jesteśmy już z Nim. Ale im bardziej nasze serca otwarte są na Boże słowo, tym bardziej stajemy się podobni do Niego, tym bardziej jesteśmy święci. Fascynujące wyzwanie. Fascynująca dla nas, chrześcijan, droga. 

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy