Nowy numer 48/2020 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Maj 2019
N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Wtorek 7 maja 2019

Czytania »

Magdalena Jóźwik

Jemy, żeby żyć, czy żyjemy, żeby jeść?

J 6, 30-35

W Kafarnaum lud powiedział do Jezusa: «Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”». Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu». Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!» Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął. J 6,35

Ewangelia z komentarzem. Rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Chleb życia. Czy jeszcze czujemy sens tego stwierdzenia? Nasze lodówki często są przepełnione, zapasów jedzenia i wielu innych rzeczy, które uważamy za absolutnie konieczne do przetrwania, w domu, w sklepach ciągle jest sporo. Jemy po to, żeby żyć, czy żyjemy po to, żeby jeść? Coraz więcej konsumujemy: jedzenia, kolejnych nowych gadżetów, pieniędzy, toksycznych relacji. Nie czujemy się głodni, a chyba często jesteśmy wszystkim przejedzeni. Jak więc pragnąć chleba życia? Na przekór swoim zachciankom, reklamom, może stylowi życia wszystkich wokół wybierz mniej, prościej i może wtedy poczujesz w sercu głód, którego nic nie jest w stanie zaspokoić, tylko Jezus, jedyny i naprawdę niezbędny – Chleb Życia.

  • albert
    07.05.2019 09:48
    Ciekawe ilu zdaje sobie sprawę z tego, co znaczą słowa "Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" ? Te słowa znaczą, że idąc za Chrystusem, czyli żyjąc według Jego Nauki, ludzie będą mieli pod dostatkiem chleba ziemskiego i niebieskiego, a więc będą żyli w dostatku i radości, tu na ziemi i w Niebie. Ludzie znający praktyczny wymiar Nauki Chrystusa, doskonale to rozumieją. Ludzie opanowani żądzami cielesnym uznają to za głupotę, no ale nie są oni nawet w stanie określić co to jest głupota, bo odrzucają istnienie prawdy obiektywnej.
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy