Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Poniedziałek 15 kwietnia 2019

Czytania »

Paweł Lis

Wiara nie może być nudna

J 12, 1-11

Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta usługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego, drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi stopy, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku.

Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z Jego uczniów, ten, który Go miał wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, że dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem i mając trzos, wykradał to, co składano.  

Na to rzekł Jezus: «Zostaw ją! Przechowała to, aby Mnie namaścić na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, Mnie zaś nie zawsze macie».

Wielki tłum Żydów dowiedział się, że tam jest; a przybyli nie tylko ze względu na Jezusa, ale także by ujrzeć Łazarza, którego wskrzesił z martwych. Arcykapłani zatem postanowili zabić również Łazarza, gdyż wielu z jego powodu odłączyło się od Żydów i uwierzyło w Jezusa.

Namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. J 12,3

 

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Jak zwykle mamy wiele ważnych zagadnień w jednym fragmencie Pisma Świętego. Żywię wielką nadzieję, że to rozważanie nie powstrzyma Państwa od własnych przemyśleń. Odkrywanie Bożego słowa to wspaniałe doznanie. Tak jak dzisiaj Maria, która zachwyca mnie otwartością i brakiem wstydu, sięgajmy po nowe sposoby poznawania i uwielbiania Jezusa. Zostawmy wstyd i myślmy, jak być bliżej. Może warto spróbować czegoś nowego? No pewnie, że warto! A jeśli On jest w drugim człowieku, to przecież mamy nieograniczone możliwości. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, dodać kroplę odwagi i zaskoczyć samego siebie. Nasza wiara nie może być nudna i na pewno taka nie będzie, jeśli poszukamy okazji do tego, aby okazywać Mu naszą miłość.

  • albert
    15.04.2019 08:54
    Ten fragment Ewangelii zawsze przywodzi mi na myśl starania o biednych wszelkiej maści materialistów. Materialiści powinni sobie kanonizować Judasza na świętego, no ale materialiści, to religia samego kłamstwa, więc tego nie zrobią, bo wtedy padłby promyk światła na ich religię.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy