Nowy numer 2/2021 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

Sobota 26 maja 2018

Czytania »

ks. Wojciech Surmiak

Bycie mamą zawiera w sobie obcowanie z tajemnicą życia

Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.

A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».

I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.


Z pewnością tymi, które przynosiły je najczęściej, były ich mamy. Bycie mamą zawiera w sobie szczególne obcowanie z tajemnicą życia, które dojrzewa w jej łonie. Ten niepowtarzalny sposób obcowania z nowym człowiekiem stwarza w kobiecie nowe odniesienie do każdego człowieka. Stąd kobieta jest bardziej od mężczyzny zwrócona do konkretnego człowieka. Mężczyzna – mimo współudziału w rodzicielstwie – musi od matki uczyć się swego ojcostwa. Należy to do normalnego toku w ludzkim dynamizmie rodzicielstwa. Bo całościowo rozumiane wychowanie nowego człowieka winno zawierać dwoisty wkład rodzicielski: macierzyński i ojcowski. Ale wkład macierzyński jest decydujący dla budowania podstaw nowej osobowości ludzkiej. Dzisiaj Dzień Mamy – Mamo, za wszystko dziękuję, ale i Tacie przesyłam to słowo.

  • Albert
    26.05.2018 10:28
    No właśnie! Aby mamy prowadziły swoje dzieci do Jezusa, muszą najpierw one same u Niego bywać, a z tym obecnie jest bardzo źle. Taka sytuacja jest spowodowana ogólnym upadkiem wiary w Boga (brak dobrych pasterzy), w miejsce której wchodzi wiara w mamonę, za zasłoną której ukryty jest diabeł, która inspiruje postępowanie o tragicznych skutkach, między innymi głupotę i ludzie nie będą w stanie nawet dociec przyczyny swojej tragicznej sytuacji. Będzie to dobrowolny wybór ludzi, który w odpowiednim czasie oceni Pan Bóg.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy