Święty Józef zmienił moje życie – wyznaje autorka książki o objawieniach ziemskiego ojca Jezusa

GN 17/2023

publikacja 27.04.2023 00:00

Dlaczego Maryja prosi o obraz Józefa młodego i jasnowłosego? Czym jest nabożeństwo do jego Najczystszego Serca?

Arda RoccalasOBJAWIENIA ŚWIĘTEGO JÓZEFAWydawnictwo AAKraków 2022ss. 512 Arda RoccalasOBJAWIENIA ŚWIĘTEGO JÓZEFAWydawnictwo AAKraków 2022ss. 512

Nasz drogi święty nie zakończył misji w dniu śmierci. To niemożliwe, by nie poddać się miłości do niego. W tych nadzwyczajnych poszukiwaniach sama w ogromny sposób zafascynowałam się chwalebnym patriarchą. Moje życie się zmieniło – wspomina Arda Roccalas, historyk religii, pisarka, psycholog, autorka pierwszej wydanej we Włoszech publikacji tak gruntownie badającej temat objawień ziemskiego ojca Jezusa.

Publiczny kult św. Józefa sięga IV wieku na Wschodzie, XI na Zachodzie. Narodowym patronem ogłosiły go Austria, Belgia, Chiny, Korea, Chorwacja, Meksyk, Peru, Wietnam. Opiekun Kościoła powszechnego, zwany „postrachem duchów piekielnych”, „patronem dobrej śmierci”, od 2 tys. lat ukazał się kilkaset razy, w każdej części świata, z Maryją i Jezusem, a niekiedy samotnie. „Czytelnicy będą zdumieni, gdy odkryją, w jakich okolicznościach i w jak cudowny sposób objawił się św. Józef: w niektórych przypadkach nawet w swej fizycznej postaci, jako człowiek z krwi i kości, wykonując dzieła praktyczne i namacalne, wciąż widoczne!” – mówi badaczka.

Książka, jak zaznacza Arda Roccalas, zawiera źródła opisywanych cudów, tak aby każdy mógł sprawdzić ich autentyczność. Kościół wiele z objawień uznał, niektóre bada, innym odmówił aprobaty. Autorka dziękuje za pomoc między innymi jednemu z największych światowych ekspertów w dziedzinie józefologii, o. Tarcisio Stramare OSC, dyrektorowi Ruchu Józefińskiego. Opisując kult Serca Józefowego w dziejach, poza bibliografią i przypisami zamieszcza zasady konsekracji, nabożeństwa praktykowane przez świętych czcicieli Opiekuna, wezwania dyktowane z Nieba, z łaskami odpustu, nowennę przeciwko złemu duchowi oraz modlitwę w przypadkach beznadziejnych.

Aneta M. Krawczyk

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.