Lekkoatletyczne HME - Ennaoui trzecia w biegu na 1500 m, złoty medal Muir

PAP

publikacja 04.03.2023 18:40

Sofia Ennaoui była trzecia w finałowym biegu na 1500 m podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Stambule. Złoty medal zdobyła Brytyjka Laura Muir, a srebro wywalczyła Rumunka Claudia Bobocea.

Lekkoatletyczne HME - Ennaoui trzecia w biegu na 1500 m, złoty medal Muir PAP/Adam Warżawa

Muir prowadziła przez większość biegu i triumfowała czasem 4.03,40. Brytyjka zdobyła piąty złoty medal w halowych ME. W 2017 roku w Belgradzie wygrała biegi na 1500 i 3000 m. Dwa lata później powtórzyła ten sukces w Glasgow.

Druga na mecie Bobocea poprawiła rekord życiowy na 4.03,76. Trzecia Ennaoui również uzyskała "życiówkę" - 4.04,06. Tuż za podium uplasowała się Hiszpanka Esther Guerrero, która również osiągnęła swój najlepszy wynik w hali - 4.04,86.

Ennaoui wywalczyła trzeci medal HME na tym dystansie. W 2017 roku sięgnęła po brąz, a dwa lat później po srebro.

Biało-czerwoni podczas HME w Stambule zdobyli trzy medale: dwa srebrne i brązowy.