GN Bielsko - poleca

ur

|

GN 08/2005

publikacja 16.02.2005 21:28

Od dziecka chciała być żołnierzem, apostołem, ale najbardziej męczennicą

Ubolewała, że tak daleko jej do wielkich Świętych Karmelu - Teresy z Avila czy Jana od Krzyża. Aż znalazła swoja - „małą” drogę do świętości. Umierała mając 24 lata, z czego dziewięć przeżyła w karmelitańskim klasztorze w Lisieux, jako siostra Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.
Do dziś jej postać i dzieło fascynuje wierzących na całym świecie - także w naszej diecezji.

Z radością czekają na peregrynację jej relikwii w maju tego roku. Bielsko-żywiecki „Gość” objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. O przygotowaniach do tego spotkania można przeczytać w najnowszym 8 numerze, w tekście zatytułowanym „Przed deszczem (róż)” - taki deszcz róż-łask siostra Teresa zapowiedziała wszystkim, którzy będą ją prosić o wstawiennictwo w swoich modlitwach.

W tekście, o swoich niezwykłych spotkaniach z duchowością św. Teresy opowiadają m.in. członkinie III Zakonu Karmelitańskiego i siostra Karmelitanka Misjonarka z Trzebinii koło Żywca. Można tam także znaleźć terminarz comiesięcznego triduum przed peregrynacją, podczas którego będzie można bliżej zapoznać się z dziełem św. Teresy.

Triduum będzie miało miejsce w parafiach, które będą gościć Relikwie: w Żywcu, Bielsku-Białej Aleksandrowicach, Kętach, Oświęcimiu, Czechowicach-Dziedzicach i Skoczowie. Osobny program przygotowuje parafia w Trzebinii, gdzie znajduje się klasztor sióstr Karmelitanek Misjonarek i gdzie także przybędą Relikwie.