Kończą Sagrada Familia

W świecie

|

GN 25/2006

publikacja 19.06.2006 16:00

HISZPANIA. Słynna świątynia Barcelony: kościół Świętej Rodziny (Sagrada Familia) zostanie udostępniona do kultu religijnego pod koniec 2008 roku – poinformował Komitet Budowy w Barcelonie.

Kończą Sagrada Familia Sagrada Familia jest jedną z największych atrakcji turystycznych Barcelony. EAST NEWS/PATRICK FRILLET/PATRICK FRILET

Świątynia, zaprojektowana przez słynnego katalońskiego architekta Antonio Gaudiego, jest budowana od 122 lat i co roku Komitet Budowy składa oficjalne sprawozdanie z jej postępów.

Obecnie dobiegają końca prace przy dachu nad nawą świątyni. Do końca 2008 r. planowane jest ostateczne pokrycie świątyni dachem i usunięcie z budynku wszystkich rusztowań.

Budowę obecnie wspierają rozpisana publiczna składka, dochody z biletów wstępu na teren budowy oraz dotacje od prywatnych przedsiębiorców (w ub. roku były to 2,4 miliony euro).

Antonio Gaudi (1852–1926) był jednym z najwybitniejszych i najoryginalniejszych architektów XX wieku. Od kilku lat trwa jego proces beatyfikacyjny.