Polacy nie chcą hazardu

|

GN 49/2009

publikacja 02.12.2009 09:43

Polska. Aż 80 procent z nas ocenia hazard negatywnie, w tym 60 procent uważa się za zdecydowanych przeciwników tego zjawiska – wynika z listopadowego badania CBOS.

Polacy nie chcą hazardu Aż 23 proc. Polaków chce całkowitego zlikwidowania automatów do gier o niskich wygranych – wynika z sondażu CBOS fot. Roman Koszowski

Jedynie co piąty badany, w mniejszym lub większym stopniu, ma do hazardu stosunek pozytywny, a tylko 3 procent przyznaje wprost, że go lubi. Częściej pozytywnie odnoszą się do tej rozrywki mężczyźni – 24 procent, rzadziej kobiety – tylko 11 procent.

Badania pokazują, że mamy jednoznacznie negatywny stosunek do tzw. jednorękich bandytów, czyli automatów o małych wygranych. Tylko 13 procent uważa, że powinny pozostać w miejscach publicznych, ale wyłącznie należących do państwa i połączonych w sieć, czyli tzw. wideoloterię.

Aż 23 procent jest za tym, aby je całkowicie zlikwidować, zaś 43 procent opowiada się za umieszczeniem ich w licencjonowanych przez państwo kasynach.

Co dziesiąty respondent nie chciałby żadnej zmiany obowiązujących obecnie przepisów, czyli jest za pozostawieniem swobody ustawiania tego typu automatów w miejscach publicznych.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.