Festung TVP

Edward Kabiesz

|

GN 39/2009

publikacja 29.09.2009 09:58

Media. Medialny spektakl z udziałem telewizyjnych stacji komercyjnych, dziennikarzy prasowych i radiowych oraz happeningu w wykonaniu Szymona Majewskiego z TVN towarzyszył próbie wejścia Bogusława Szwedy, powołanego przez nową Radę Nadzorczą na p.o. prezesa TVP, do gmachu na Woronicza.

Piotr Farfał, według którego Rada Nadzorcza została powołana bezprawnie, nie uznał swojego odwołania i nie wpuścił Szwedy do budynku. Rada Nadzorcza TVP zdominowana została przez osoby powiązane z PiS-em i lewicą. Ta szczególna medialna koalicja sprawiła, że PO w dalszym ciągu nie ma wpływu na działalność mediów publicznych.

Oblężony w twierdzy na Woronicza Farfał krytykowany jest ze wszystkich stron jako były neonazista. Jednak krytykom niekoniecznie przeszkadza jego przeszłość, od której Farfał się odcina, skoro np. z postkomunistami potrafią się dogadać. Kieruje nimi raczej chęć przejęcia władzy nad telewizją publiczną.

Warto zauważyć, że Farfał podjął jednak w czasie swej kadencji kilka decyzji, które wcale nie świadczą o braku kompetencji. Rozpoczął proces restrukturyzacji, co oczywiście nie podoba się związkowcom, wprowadził do jesiennej ramówki kilka interesujących programów publicystycznych i, co z kolei nie podoba się konkurencji, rozpoczął budowę platformy cyfrowej TVP uruchomiając jej pierwszą, bezpłatną część.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.