Uczestniczymy w cudzie!

W Polsce

|

GN 16/2005

publikacja 20.04.2005 01:25

Katowice. – Uczestniczymy w cudzie! – mówił 7 kwietnia abp Damian Zimoń podczas głównej Mszy żałobnej w intencji Jana Pawła II w Katowicach (na zdjęciu). W katedrze i wokół niej zgromadziło się kilkanaście tysięcy osób, w tym przedstawiciele innych Kościołów.

Uczestniczymy w cudzie! Tego świętego czasu nie wolno zaprzepaścić – mówił w katowickiej archikatedrze abp Damian Zimoń. Marek Piekara

Zabrzmiała muzyka Mozarta i Kilara. – Cała prasa, wszystkie stacje telewizyjne i radiowe, właściwie bez przerwy, w jakiejś szlachetnej rywalizacji prześcigają się w głoszeniu katechezy o ostatecznych rzeczach człowieka. Czy wcześniej ktoś wiedział coś podobnego? – pytał Metropolita górnośląski.

Dodał, że to święty czas, którego nie wolno zaprzepaścić. Mszę poprzedziła uroczysta sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Po Eucharystii jej uczestnicy udali się na katowickie lotnisko na Muchowcu, gdzie 22 lata temu przybył Jan Paweł II. Studenci powrócili z lotniska w białym marszu. Podobne spotkania zorganizowano w Jastrzębiu Zdroju, Piekarach Śl., Rybniku, Mikołowie i Świętochłowicach.