Dary polskiej młodzieży

W Polsce

|

GN 03/2005

publikacja 19.01.2005 00:25

Duszpasterstwo. Pod hasłem „Polskie Dary Serca” 6 stycznia rozpoczął się trzeci etap duchowego przygotowania do XX Światowych Dni Młodych, które odbędą się w sierpniu br. w Kolonii.

Na wzór Mędrców ze Wschodu, którzy przyszli do Nowonarodzonego z darami, młodzi Polacy pragną złożyć Bogu swoje dary: osobiste postanowienie wypisane na Karcie Darów Duchowych, ofiarę pieniężną na szaty i paramenty liturgiczne dla wybranej parafii ze Wschodu i modlitwę o powołania dla konkretnych diecezji ze Wschodu i Zachodu.

Podczas Mszy św. w święto Trzech Króli młodzi otrzymali od swoich duszpasterzy Karty Darów Duchowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymają je na lekcjach katechezy w styczniu i w lutym. Karty oraz ofiary pieniężne zostaną zebrane w Wielkim Poście, np. w czasie rekolekcji szkolnych lub parafialnych, albo podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej.

W Niedzielę Palmową, podczas diecezjalnych obchodów XX Światowych Dni Młodzieży, delegaci z poszczególnych parafii, szkół i dekanatów złożą te Karty na ręce biskupa diecezjalnego, a za zebrane pieniądze zostaną kupione szaty i paramenty liturgiczne dla parafii na Wschodzie.