W imieniu niesłyszanych

Jacek Dziedzina

|

GN 41/2007

publikacja 15.10.2007 14:23

To prawdziwy najazd światowych liderów pro-life. Australia, Czechy, Ghana, Szwajcaria... Rok temu w Fatimie, teraz w Krakowie-Łagiewnikach. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwa II Światowy Modlitewny Kongres dla Życia.

W imieniu niesłyszanych 6-miesięczne dziecko podczas antyaborcyjnej manifestacji na Filipinach. pap/EPA/DENNIS M. SABANGAN

Zaproszono blisko 100 reprezentantów z 30 krajów – ludzi, którzy na co dzień promują w swoich krajach prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Mimo różnic kulturowych uczestnicy podkreślają wspólnotę myśli w kwestii obrony nienarodzonych.

Zarówno pierwszy kongres, jak i tegoroczny za swoje motto wybrały słowa Jana Pawła II z encykliki „Evangelium vitae”: „Pilnie potrzebna jest modlitwa za życie, przenikająca cały świat”. Na cztery dni, od 11 do 14 października, Łagiewniki stały się światowym centrum modlitwy i wymiany doświadczeń tych, którzy często całą swoją działalność poświęcają idei pro-life. Organizatorem kongresu jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Poza wspólną modlitwą prelegenci głoszą krótkie referaty o lokalnych problemach, zmaganiach i sukcesach obrońców życia. Wśród zaproszonych gości są m.in.: kard. Stanisław Nagy, Laura Panutti (córka św. G. B. Molli, Włochy), dr Wanda Półtawska. Miejsce kongresu nie jest przypadkowe. „Właśnie z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia niech płynie na cały świat modlitwa o Boże miłosierdzie, modlitwa wynagradzająca za grzech zabijania poczętych a nienarodzonych dzieci oraz eutanazji” – napisali organizatorzy spotkania.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.