Tauron pomaga

Mirosław Książkiewicz

|

GN 11/2022

publikacja 17.03.2022 00:00

Zajęcia sportowe, animacje dla najmłodszych, miejsce odpoczynku – to wszystko czeka na dzieci i ich opiekunów z Ukrainy w Dziecięcej Przystani, która od 8 marca działa w T AURON Arenie Kraków.

Jedna z sal zabaw w krakowskiej hali sportowej. Jedna z sal zabaw w krakowskiej hali sportowej.
tauron pe

Miejsce zostało tak pomyślane, by każde dziecko czuło się w nim bezpiecznie i chociaż na chwilę zapomniało o tragicznych wydarzeniach w swoim kraju. W Dziecięcej Przystani na najmłodszych czekają zabawki, klocki, puzzle, kolorowanki, książeczki, balony czy maskotki. Zapewnione są przekąski, drugie śniadanie i obiad, a także opieka psychologów.

Bezpłatne zajęcia w Dziecięcej Przystani będą organizowane od poniedziałku do piątku w godz. 8–16, dla trzech grup wiekowych: 0–3, 4–6 i 7–10 lat. Opiekę zapewni wyspecjalizowany personel, w tym osoby posługujące się językiem ukraińskim. Zorganizowane będą aktywności sportowe i animacje dostosowane do poszczególnych grup wiekowych (dla ponad 100 dzieci dziennie). W czasie zajęć opiekunowie będą mogli zostać w TAURON Arenie Kraków ze swoimi dziećmi.

– Inwazja Rosji w Ukrainie doprowadziła do tysięcy ludzkich tragedii i ogromnych zniszczeń. Już milion obywateli tego kraju, uciekając przed wojną i przemocą, musiało opuścić swoją ojczyznę. Dziś i w najbliższych miesiącach musimy wykazać się dobrą wolą i empatią oraz zdać egzamin z solidarności wobec tych, którzy szukają schronienia w naszym kraju – mówi Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia.

– TAURON włącza się w pomoc dla Ukrainy na wiele sposobów, od udzielenia wsparcia finansowego dla organizacji pozarządowych, przez uproszczenie i przyspieszenie procedur klienckich dla obywateli Ukrainy, po inicjatywy pracowników, którzy angażują się w działania w swoich miejscowościach. TAURON zabezpieczy logistykę, obsłuży infolinię, zadba o porządek; wielu naszych pracowników deklaruje chęć włączenia się w pomoc poprzez wolontariat oraz zbiórkę darów – dodał A. Michałowski.

TAURON uruchomił specjalną stronę internetową – w języku ukraińskim – gdzie są informacje dla obywateli Ukrainy potrzebujących m.in. wsparcia przy zawarciu umowy na energię elektryczną. – Zebraliśmy tam informacje ułatwiające załatwienie podstawowych spraw klienckich, zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i organizacji pozarządowych wspierających naszych sąsiadów. Zmiany dotyczą również infolinii – w tym kanale wprowadziliśmy obsługę w języku ukraińskim – podkreśla prezes Michałowski. •

Dziecięca Przystań – niezbędnik

Gdzie znajduje się Dziecięca Przystań? W TAURON Arenie Kraków przy ul. Stanisława Lema 7. Zajęcia będą odbywać się na poziomie B oraz w Małej Hali. Wejście do obiektu – nr 1 (od strony ul. Lema). Kto może się zgłosić? Do Dziecięcej Przystani zapraszamy obywateli Ukrainy, którzy mają status uchodźcy i przyjechali do Krakowa po 24 lutego 2022 r., uciekając przed wojną toczącą się w ich kraju. Bezpłatne zajęcia będą organizowane od poniedziałku do piątku w godz. 8–16, dla trzech grup wiekowych: 0–3, 4–6 i 7–10 lat. Opiekę zapewni wyspecjalizowany personel, w tym osoby posługujące się językiem ukraińskim. W czasie zajęć opiekunowie będą mogli zostać w TAURON Arenie Kraków razem z dziećmi. Jak się zgłosić? Należy zadzwonić na infolinię (nr 146 146 146) lub zgłosić się osobiście do Recepcji Głównej TAURON Areny Kraków. Można też wypełnić formularz dostępny na stronie bit.ly/krakow-ua. Co oferuje Dziecięca Przystań? Zajęcia sportowe i animacje dostosowane do poszczególnych grup wiekowych (dla ponad 100 dzieci dziennie), wsparcie psychologa i opiekę medyczną. Dla uczestników przygotowywane będą drugie śniadania i obiady. Opiekunowie będą mieli zapewniony obiad oraz stały dostęp do ciepłych napojów i przekąsek. Jak dotrzeć do TAURON Areny Kraków? TAURON Arena Kraków jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. Blisko obiektu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Przypominamy, że uchodźcy z Ukrainy są zwolnieni z opłat za podróżowanie komunikacją miejską.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.