III Górski Bieg Frassatiego - znamy zwycięzców!

ah

publikacja 19.06.2021 17:10

W ogromnym upale 22-kilometrową trasę wokół Międzybrodzia Bielskiego pokonało dziś 300 biegaczy. Najszybszy okazał się być Adrian Bednarek z Bydgoszczy, wśród pań triumfowała Urszula Paprocka z Krakowa, a w klasyfikacji duchownych najlepszy był ks. Tomasz Szady z Tomaszowa Lubelskiego. Furorę wśród kibiców wywołał finisz s. Justyny Jeż, która trasę pokonała w zakonnym habicie.

III Górski Bieg Frassatiego - znamy zwycięzców! Siostra Justyna Jeż, nazaretanka.

III edycja biegowej imprezy "Gościa" pod względem pogody przypominała tę z 2019 roku - tak, jak wówczas, tak i dziś zawodnikom towarzyszył lejący się z nieba skwar. Biegacze mieli do pokonania prawie 22 km, z sumą przewyższeń +/- 1120 m. Na starcie zameldowało się 300 osób - najliczniej reprezentowane miasta to Warszawa (36 osób), Kraków (25) i Tychy (16). Po kilkunastu zawodników zgłosiło się również z Bielska-Białej, Katowic, Międzybrodzia Bialskiego i Tarnowa. Prócz biegaczy z Polski na linii startu stanęli też sportowcy amatorzy ze Słowacji, Austrii i Niemiec. Wśród 300 zarejestrowanych uczestników znalazły się 52 kobiety i 248 mężczyzn.

Najstarszy biegacz - pan Sylwester Broncel - ma 73 lata, a najstarsza biegaczka 69 lat.

Mimo wymagających warunków, najszybsi biegacze zameldowali się na mecie bardzo szybko - najszybszemu z mężczyzn, Adrianowi Bednarkowi pokonanie trasy zajęło 1:41:45, pierwsza z kobiet - zwyciężczyni zeszłorocznego biegu, Urszula Paprocka - dotarła do celu po 1:59:05. W rozgrywanych równolegle II Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich podobnie jak przed rokiem triumfował ks. Tomasz Szady

Mimo wymagających warunków biegacze byli bardzo zadowoleni z imprezy.

Ogromny aplauz wśród kibiców wzbudził finisz siostry Justyny Jeż, nazaretanki z Krakowa, która trasę biegu pokonała w... zakonnym habicie! To nie pierwsza impreza biegowa siostry Justyny, ale pierwszy bieg górski. Zakonnica przybiegła na metę w czasie 3:13:06.