Za innych

Franciszek Kucharczak

|

GN 15/2021

publikacja 15.04.2021 00:00

Coraz więcej ludzi prosi o modlitwę wstawienniczą. Bóg wysłuchuje wszystkich modlitw, ale nie na wszystkie odpowiada jednakowo. Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź, modlitwa zawsze niesie ze sobą łaskę.

– Wchodząc do kaplicy, za każdym razem zabieramy ze sobą prośby o modlitwę, które otrzymujemy, i wysypujemy je przed Panem Jezusem. Modlimy się też w imieniu tych, którzy proszą o wstawiennictwo – zapewniają karmelitanki. – Wchodząc do kaplicy, za każdym razem zabieramy ze sobą prośby o modlitwę, które otrzymujemy, i wysypujemy je przed Panem Jezusem. Modlimy się też w imieniu tych, którzy proszą o wstawiennictwo – zapewniają karmelitanki.
Roman Koszowski /Foto Gość

Na ścianie w wąskim przedsionku kaplicy wisi osiem kartek. Na każdej widnieje po kilka lub więcej próśb o modlitwę. Ludzie błagają w nich o duchowe wsparcie w sprawie swoich sypiących się małżeństw, walących się firm, o wstawiennictwo za chorych, o zdanie egzaminu. Nieraz chodzi o uzdrowienie kogoś pogrążonego w depresji, o załatwienie ważnych spraw albo o zwycięstwo w walce z nałogiem.

Karmelitanki każdego dnia wiele razy przechodzą tędy do kaplicy. Zatrzymują się, odczytują intencje, nieraz też rozmawiają o tym... Sporo jest tych próśb. Przychodzą mailowo, pocztą tradycyjną, nieraz ktoś przynosi je osobiście. Po zawieszeniu nowej kartki najstarsza jest zdejmowana. I tak trwa rotacja próśb, choć nigdy nie jest tak, że kto już „spadł” ze ściany, ten przestaje istnieć także w modlitwach. – Do nas można wejść, ale wyjść już nie jest łatwo – śmieje się siostra Agnieszka z Karmelu w Gdyni-Orłowie. – Z czasem o wielu intencjach możemy już nie pamiętać, ale Pan Bóg pamięta. Mamy taką ogólną intencję, że wchodząc do kaplicy, za każdym razem „zagarniamy” te wszystkie prośby, zabieramy je ze sobą i wysypujemy przed Panem Jezusem. Bo każda modlitwa, w której uczestniczymy, jest stawaniem przed obliczem Pana w imieniu całego ludu Bożego – czyli też w imieniu tych, którzy o wstawiennictwo proszą – dodaje.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.