Clooneyowie dają 100 tys. dolarów na pomoc Bejrutowi

baja /La Repubblica

publikacja 09.08.2020 17:00

George Clooney, amerykański aktor i reżyser, oraz jego żona Amal Ramzi Alamuddin, adwokat o korzeniach libańskich, przeznaczyli 100 tys. dolarów na pomoc Bejrutowi po niszczycielskim wybuchu saletry amonowej.

Clooneyowie dają 100 tys. dolarów na pomoc Bejrutowi Żona amerykańskiego aktora i reżysera urodziła się w Bejrucie, jest adwokatem specjalizującym się w prawach człowieka. La Repubblica /FB

Państwo Clooneyowie postanowili podarować pieniądze trzem organizacjom pozarządowym, które działają w zniszczonej eksplozją libańskiej stolicy. "Głęboko przejmuje nas los mieszkańców miasta" - napisało małżeństwo w komunikacie, mając nadzieję, że dołączą do nich także inni. O ich decyzji piszą media brytyjskie i włoskie, m.in. największy włoski dziennik "La Repubblica".

Dotacje od państwa Clooneyów otrzymają: libański Czerwony Krzyż oraz Impact Lebanon i Baytna Baytak.

Amal Ramzi Alamuddin jest adwokatem specjalizującym się w prawach człowieka. Urodziła się właśnie w Bejrucie, ale wraz z rodziną przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii w latach 80. XX w. z powodu wojny domowej.

Warto wspomnieć, że państwo Clooneyowie podarowali ostatnio także 1 mln dolarów na pomoc osobom dotkniętym pandemią koronawirusa.