Papież przekazał do Zambii respiratory i sprzęt medyczny

VATICANNEWS.VA

publikacja 30.05.2020 19:00

Franciszek od początku kryzysu spowodowanego koronawirusem wspiera najbardziej potrzebujących na całym świecie.

Papież przekazał do Zambii respiratory i sprzęt medyczny pixabay

Respiratory trafiły do Cardinal Adam Memorial Hospital w Lusace, do Chilonga Mission Hospital w prowincji Muchinga oraz do St. Dominic’s’ Mission Hospital w prowincji Copperbelt.

- Poprzez ten dar Ojciec Święty pragnie wnieść swój drobny wkład w pomoc tym, którzy najbardziej cierpią i nie mają środków na leczenie - powiedział Nuncjusz Apostolski w Zambii i Malawi, abp Gianfranco Gallone, dodając, że Franciszek zaniepokojony jest także o tych, którzy stracili pracę i nie mają co jeść. Przekazane repiratory posłużą pacjentom w najpoważniejszych stanach, w tych trzech katolickich szpitalach.

Przeczytaj też:

Kościół zambijski natychmiast włączył się we wsparcie programu pomocowego wprowadzonego przez rząd w Lusace. W kwietniu ubiegłego roku konferencja episkopatu utworzyła specjalny fundusz, który ma finansować profilaktykę i opiekę nad chorymi, ale również nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi umysłowo i fizycznie oraz nad sierotami i ubogimi. Do tych ostatnich skierowany jest także program: "Covid- 19 Jezuickiej Pomocy". Jest to inicjatywa podjęta przez prowincję Zambia-Malawi Towarzystwa Jezusowego mająca na celu wsparcie najsłabszych grup społecznych.