Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, tym razem tylko w charakterze duchowym

pie

publikacja 27.05.2020 11:04

Przedstawiciele poprowadzą dwudniowe czuwanie transmitowane za pośrednictwem mediów.

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, tym razem tylko w charakterze duchowym pixabay

W dniach 5-6 czerwca w Częstochowie odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią pielgrzymka będzie miała charakter duchowy. Na Jasną Górę przybędą przedstawiciele Żywego Różańca w Polsce, którzy poprowadzą dwudniowe czuwanie. Będzie transmitowane za pośrednictwem Radia Maryja, Telewizji Trwam i strony internetowej jasnagora.pl. 

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: "Wszystko postawiłem na Maryję". Pielgrzymkę rozpoczniemy w piątek 5 czerwca o godz. 20.20 transmisją modlitwy różańcowej. Pielgrzymka rozpocznie także trzeci rok Wielkiej Nowenny Różańcowej.

Żywy Różaniec to wspólnota modlitwy i apostolstwa. Żywy Różaniec tworzą róże i koła różańcowe. Do jednej róży należy 20 osób, z  których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca, rozważając jedną tajemnicę różańcową (zmienianą co miesiąc). Dzięki temu róża codziennie odmawia cały Różaniec. Wspólnota ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.