Papież apeluje o roztropność i posłuszeństwo wobec przepisów ws. pandemii

PAP

dodane 28.04.2020 13:10

Papież Franciszek zaapelował we wtorek o roztropność i posłuszeństwo wobec przepisów w sprawie pandemii po to, by ona nie powróciła. Apel papieża zamieszczono na jego profilu na Twitterze.

Papież apeluje o roztropność i posłuszeństwo wobec przepisów ws. pandemii Papież Franciszek. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Na oficjalnym profilu Pontifex, redagowanym w dziewięciu językach, w tym po polsku, Watykan opublikował następujące słowa Franciszka: "W tym czasie, w którym otrzymujemy wytyczne dotyczące wychodzenia z kwarantanny, prośmy Pana, aby obdarzył nas wszystkich łaską roztropności i posłuszeństwa wobec rozporządzeń, aby nie powróciła pandemia".

Słowa te Franciszek skierował we wprowadzeniu do porannej Mszy, jaką odprawił we wtorek w kaplicy Domu Świętej Marty w Watykanie. Te codzienne Msze od marca odbywają się bez udziału wiernych.

Papieski apel został wystosowany dwa dni po tym, gdy rząd Włoch przedstawił założenia drugiej fazy walki z koronawirusem i reguły stopniowego łagodzenia restrykcji oraz częściowego odmrożenia gospodarki począwszy od 4 maja. Także Watykan zapowiedział stopniowy powrót do zwyczajnej działalności w drugiej fazie.