#Odrodzimysię i wygramy tę walkę

Aleksandra Pietryga

publikacja 21.04.2020 09:16

Posłuchaj niezwykłego utworu, napisanego, by nieść nadzieję w czasach zarazy i łączyć się z walczącymi z #COVID-19 w Polsce i na całym świecie.

#Odrodzimysię i wygramy tę walkę Archiwum projektu #ODRODZIMY SIE

Premiera polskiego teledysku #ODRODZIMY SIE, miała miejsce w Niedzielę Miłosierdzia. Utwór to cover włoskiego utworu "Rinascero, Rinascerai" ("Odrodzę się, odrodzisz się") Roby’ego Facchinetti z Bergamo. Włoski muzyk nakłonił swojego przyjaciela Stefano D’Orazio do napisania słów do muzyki jego autorstwa i tak stworzyli piękny i wzruszający utwór, z przesłaniem niesienia nadziei, umacniania i oddania hołdu bohaterskim służbom walczącym z niewidzialnym, ale groźnym wrogiem - koronawirusem. Premiera utworu "Rinascero, Rinascerai" odbyła się na kanale YouTube 27 marca 2020 roku.

Za realizacją polskiego teledysku #ODRODZIMY SIE stoi wrocławska Fundacja Vide et Crede, a także mieszczący się we Wrocławiu polski oddział amerykańskiej katolickiej stacji telewizyjnej EWTN. Jak podkreślają twórcy, "z ziemi włoskiej do Polski przybył duch nadziei, wołający te same słowa ustami wszystkich stanów, mieszkańców kraju nad Wisłą, śpiewających w jedności z walczącymi z Koronawirusem w Bergamo i na świecie".

"W łączności z przyjaciółmi z Laboratorium Śpiewu i Mowy powstał tekst zainspirowany włoskim oryginałem oraz ścieżka dźwiękowa emanująca pięknem różnorodności dojrzałych głosów artystów. W międzyczasie udało się nawiązać kontakt z autorami teledysku z Bergamo i uzgodnić wszystkie szczegóły możliwości legalnego opublikowania polskiego coveru" - czytamy na stronie projektu #ODRODZIMY SIE.

Na prośbę organizatorów do studia EWTN Polska, z całej Polski, zaczęły spływać fotografie ludzi - artystów, naukowców, lekarzy, personelu medycznego w maskach i kombinezonach, policji, wojska, księży, zakonników, sióstr zakonnych, pracowników sklepów, biur, a nawet oczyszczania miasta, matek i ojców, dzieci i całych rodzin - z charakterystycznym hasztagiem #ODRODZIMY SIE. Rozmiar tej niesamowitej akcji zaskoczył samych jej twórców.

#ODRODZIMYSIE / POLSKA ŚPIEWA / EWTN Polska
EWTN Polska

Celem projektu, poza niesieniem nadziei i wzmacnianiem ducha w społeczeństwie, jest konkretne wsparcie dla szpitali ratujących życie pacjentów z #COVID-19. Twórcy projektu proszą "wszystkie poruszone serca do wsparcia zbiórki publicznej na respiratory dla zakażonych koronawirusem, sprzęt medyczny i ochronny dla szpitali". Szczegóły podane są na stronie projektu #ODRODZIMY SIE.