Akcja Katolicka apeluje o wsparcie prasy katolickiej w dobie koronawirusa

KAI

publikacja 19.04.2020 18:25

"Nie pozwólmy na to, aby trzeba było zwalniać ludzi z pracy w tych cennych dla nas wydawnictwach czy nawet zamykać katolickie redakcje".

Akcja Katolicka apeluje o wsparcie prasy katolickiej w dobie koronawirusa Roman Koszowski /Foto Gość

Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce w czasie pandemii koronawirusa apeluje do swoich członków o wsparcie prasy katolickiej. "Podejmijmy wspólny wysiłek, aby nadal mogła wypełniać apostolską misję, która z pewnością przyczyni się do podniesienia ducha i sił witalnych w narodzie" - napisała Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

W specjalnej odezwie Urszula Furtak podkreśla, że Kościół podejmuje wiele inicjatyw wspierających walkę z pandemią. "Stan ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwach odbił się nie tylko na kondycji finansowej parafii, która utrzymywana jest z datków wiernych, ale również na wydawcach prasy katolickiej, która jest dystrybuowana w świątyniach" - zauważa prezes AK w Polsce.

Pamiętaj - "Gość Niedzielny jest dostępny w formie e-wydania i w formacie PDF. Sprawdź i zamów TUTAJ.

Akcja Katolicka apeluje o wsparcie prasy katolickiej w dobie koronawirusa

Dzisiejsza rzeczywistość wymaga od nas większego zaangażowania na polu ewangelizacji, a w obecnych czasach, jak uczył nas św. Maksymilian Maria Kolbe, nakaz misyjny (...) rozpatrywać należy z różnej perspektywy przepowiadania ewangelicznego. "Jednym z nich jest katolicka prasa. Warto uświadomić sobie, że w dobie koronawirusa wydawcy prasy katolickiej stanęli wobec faktu braku możliwości dotarcia do swoich wiernych z przekazem ewangelicznym i nauką społeczną Kościoła" - pisze Urszula Furtak.

"Taki stan rzeczy wpływa również na kondycję finansową niezależnych mediów katolickich, które w dobie ograniczeń ponoszą kolosalne straty. Nie pozwólmy na to, aby trzeba było zwalniać z pracy w tych cennych dla nas wydawnictwach ludzi czy nawet zamykać katolickie redakcje!" - dodaje.

Prezes akcji apeluje o prenumeratę papierową, a także elektroniczną. "W dobie rozwoju mediów społecznościowych niezwykle prędko zalewają nas fake newsy. Elektroniczny dostęp do prasy katolickiej szybko i sprawnie nie tylko ułatwi nam właściwe rozumienie zmieniającej się w szybkim tempie rzeczywistości społeczno-politycznej i pobudzi do aktywnej postawy obywatelskiej, ale będzie wyrazem wdzięczności i wsparcia dla wydawców, którzy przez szereg lat w przestrzeni społecznej bronili i promowali wartości katolickie" - czytamy w komunikacie.