Macron: Polskę i Francję czeka wiele projektów i wyzwań

PAP

dodane 03.02.2020 18:20

Francuski prezydent Emmanuel Macron napisał w poniedziałek na Twitterze, że Polskę i Francję czeka wiele projektów i wyzwań. "Pragnę, aby ta wizyta stanowiła punkt zwrotny w roli, jaką możemy odegrać w Europie" - dodał w tweecie, do którego załączył wspólne zdjęcie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Macron: Polskę i Francję czeka wiele projektów i wyzwań Prezydenci Francji i Polski. PAP/Radek Pietruszka

"Pragnę, aby ta wizyta stanowiła punkt zwrotny w roli, jaką możemy odegrać w Europie, aby zająć się wyzwaniami dotyczącymi bezpieczeństwa, klimatu, suwerenności" - napisał prezydent.

Macron w poniedziałek rozpoczął dwudniową oficjalną wizytę w Polsce od spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą; kolejnym punktem wizyty było spotkanie z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim.

Po spotkaniu w Warszawie z prezydentem Francji prezydent Andrzej Duda powiedział, że wierzy, iż jego wizyta "stanowi przełom w relacjach polsko-francuskich".

"Bardzo cieszymy się z tej dzisiejszej wizyty w Warszawie, w Polsce pana prezydenta i całej delegacji francuskiej; delegacji bardzo szerokiej, w której jest bardzo wielu ministrów i całe to wydarzenie ma dla nas ogromne znaczenie, a przede wszystkim głęboko w to wierzę, że stanowi przełom w relacjach polsko-francuskich" - powiedział prezydent Duda po spotkaniu z Macronem.