Kto strzelał do księży?

PAP

publikacja 21.01.2020 12:08

Nieznany sprawca oddał kilka strzałów do trzech księży i ministrantów, którzy szli z kolędą w Rzeszowie. Jeden z księży został trafiony, ale nie odniósł obrażeń.

Kto strzelał do księży? Do trzech księży w Rzeszowie, którzy z ministrantami szli z wizytą duszpasterską, nieznany sprawca oddał kilka strzałów - najprawdopodobniej z broni pneumatycznej Henryk Przondziono / Foto Gosc

O zdarzeniu, do którego doszło w ubiegłą sobotę, poinformowała rzeszowska policja. Sprawca strzelał prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji powiedział, że na razie nieznana jest motywacja. Nie wiadomo też, ani kto strzelał, z jakiej broni, czy też zabawki.

Lokalny portal nowiny24.pl podał, powołując się na proboszcza parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie, że kilka strzałów zostało oddanych z wiatrówki. Jeden z księży został trafiony, ale nie odniósł obrażeń - przekazał policjant.

- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Na chwilę obecną w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - dodał rzecznik policji.